Güncel Teknoloji Haberleriİnternet

RTB House geliştirdiği online reklamlar ile sektöre değer katıyor

Kişiselleştirilmiş yeniden hedefleme kampanyaları geliştiren teknoloji şirketi RTB House, bu yılın Nisan ayından bu yana birlikte çalıştıkları online mobilya markası Vivense’nin fiziksel mağazaya gelen kullanıcı sayısını artırdığını açıkladı. Online satışlarının yanı sıra “dokunmadan almam” diyen kullanıcılarını mağazalarında ağırlayan Vivense, farklı tarzda ortaya çıkardığı özel koleksiyonlarıyla 2013 yılından bu yana 60 binin üzerinde eve ürünlerini teslim etti. Türkiye’nin en iyi 100 girişimi arasında gösterilen online mobilya markası, İstanbul’da iki, Ankara ve İzmir’deki birer mağazası ile kullanıcılarıyla buluşuyor.
1478071487_vivense_hakan_sogukpinar

RTB House Vivense müşterilerini Mağazalara Çekiyor

RTB House ile gerçekleştirilen işbirliğine değinen Vivense dijital pazarlama uzmanı Hakan Soğukpınar, “Online ziyaretçilerimiz web sitemizi gezdikten sonra mobilyalara dokunarak, koltuklara oturarak alışverişlerini tamamlamak istiyorlar. RTB House hem ziyaretçilerimizin fiziksel mağazalarımıza yönelmesi için özel reklamlar oluşturmamızı sağladı, hem de farklı müşteri davranışları için farklı optimizasyon seçenekleri sunarak sonuca gitmemize yardımcı oldu. RTB House’un online-offline stratejimiz ile uyumlu yeniden pazarlama uygulamaları, 3 aylık bir sürede fiziksel mağazalarımızdaki ziyaretçilerimizin yaklaşık %30 artmasına yardımcı oldu. Böylece 2016 yılı için koyduğumuz 100 bin evde mobilyalarımızla yer alma hedefine bir adım daha yaklaştık” dedi.

RTB House
RTB House

Ortalama CTR yüzde 0,98’e yükseldi

RTB House Orta ve Doğu Avrupa’dan Sorumlu Bölge Direktörü Ömer Aras, “Bir e-ticaret sitesinin çok ötesinde hizmet veren Vivense’nin özel taleplerine yanıt vermek için farklı yöntemler geliştirdik. Doğrudan satışı artırma hedefine ek olarak kullanıcıların, açılan fiziksel mağazalaraulaşarak daha fazla deneyim elde etmesi için çalışıyoruz. Kısa sürede de gelişmiş yeniden hedefleme teknolojimizle başarılı sonuçlar almanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Kampanya sürecinin ardından fiziksel mağazaya yönlenmenin daha fazla olduğu büyük ürünler kategorisinde;

  • Sitede geçirilen ortalama süre yüzde 25 arttı,
  • Sitede ortalama açılan sayfa sayısı yüzde 20’ye yükseldi.

Alışverişin daha çok web sitesinde sonlandığı küçük ürünler kategorisinde ise;

  • Sitede geçirilen ortalama süre yüzde 20 arttı,
  • Sitede açılan ortalama sayfa sayısı yüzde 15 yükseldi.

RTB House’un tasarladığı banner’lar 106 milyondan fazla kez gösterilirken, 1 milyonun üzerinde tıklama ile ortalama yüzde 0,98’lik CTR elde edildi.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Başa dön tuşu