Teknoloji

Robot Avukat Harika Çalışıyor

Herkesin başına yasal konularla ilgili bir sıkıntı gelebiliyor ve artık bu sıkıntıları çözebilecek robot bir avukat bulunuyor.

Küçük bir şey için bile bilgi almanın oldukça pahalı olduğu hukuk sektöründe ücretsiz servis veren bu robot inanılmaz istatistikleri mevcut.

Şimdilik Yetenekleri Kısıtlı 

Robotu bu yılın Ocak ayında 19 yaşındaki Joshua Browder geliştirdi. Anlık mesajlaşma uygulamasına benzer arayüzü ile oldukça kolay bir kullanıma sahip olan yapay zeka bugüne kadar gelen 250 bin yanlış park cezası başvurusunun 160 bininde kullanıcıyı kurtarmış ve cezanın ödenmemesini sağlamış.

İlginizi Çekebilir: Steam Yaz İndirimleri Başladı

Aslında Bir Yapay Zeka 

Robot cep telefonlarımızda kullandığımız yapay zekalardan çok farklı değil. Şimdilik New York ve İngiltere özelinde çalışabiliyor. Bu yapay zeka şimdilik yeni yerlerde hizmet verebilmek amacıyla sürekli olarak geliştiriliyor. Ayrıca avukatlık mesleğinin gelecekte yapay zekaya bırakılabileceğinin de bir kanıtı.

iPhone 7 iPhone 7 Plus Fiyat Belli Oldu

iphone-teknoburada
Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Volkan Manav

Gazeteci, Teknoburada.net Kurucu / Sahibi hangi telefonu alayım sorusunun temel muhatabı. #asildora #bella #fırfır'ın babası. Müge'nin Kocası, Beşiktaşlı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu