Redmi Pad 2’nin Özellikleri Sızdırıldı, Türkiye Yolunda

Redmi, ikinci nesil tableti için kolları sıvamış durumda. Redmi Pad 2 ismiyle çıkış yapacak modelin başlıca özellikleri ortaya çıktı.

Xiaomi, Redmi markası altında ilk tabletini geçen yıl ekim ayında duyurdu. Yeni bir rapora göre serinin ikinci modeli geliyor ve Redmi’nin bizleri bu defa ekim ayına kadar bekletmeyeceği tahmin ediliyor. Redmi Pad 2 ismiyle çıkış yapacak tablet model, 23073RPBFG model numarası altında AET sertifikasyon veritabanında fark edildi.

Tablet bir yandan sertifikasyon sürecinden geçerken, diğer taraftan güvenilir bir kaynak Redmi Pad 2’nin kimi özelliklerini şimdiden açığa çıkardı. Kaynağa göre tablete Qualcomm Snapdragon 680 yonga seti güç verecek. Serinin ilk modelinde Helio G99 yer alırken, kıyaslama yapıldığında işlemci tarafında tabletin geri gideceğini söyleyebiliriz. Sentetik testler göz önüne alındığında Helio G99, Snapdragon 680 yonga setinden yüzde 16 daha iyi GPU ve yüzde 35 daha iyi CPU performansı ortaya koyuyor.

Tabletin ekranı 10.95 inç büyüklüğünde ve 1920 x 1200 piksel çözünürlüğünde olacak. LCD tabanlı ekran bir kez daha 90Hz tarama hızını destekleyecek.

Redmi Pad

Kamera birimine geldiğimizde Redmi Pad 2’nin arkada 8 megapiksel, önde ise 5 megapiksel kameraya sahip olması bekleniyor. Kutudan Android 13 tabanlı MIUI 14 ile çıkacak olan tabletin teknik detaylarında genel olarak kayda değer bir gelişme olmayacak. Bu da tabletin uygun fiyat yapısını koruyacağını gösteriyor. Serinin önceki modeli ülkemizde satışa sunuldu. Redmi Pad 2’nin de duyuru sonrasında Türkiye pazarına giriş yapmasını bekliyoruz.

Başa dön tuşu