Akıllı TelefonAndroidAndroid GüncellemeGenelGüncel Teknoloji HaberleriGüncellemeMobirollerRedmiTeknolojiXiaomi

Redmi Note 8 Pro, Android 10 ve Widevine L1 güncellemesini nihayet aldı!!!

Xiaomi uzun bir aradan sonra tekrar işinin başına döndü ve güncellemelere başladı. Redmi Note 8 Pro için Android 10 ve Widevine L1 desteği nihayet geldi.

Koronavirüs salgınından dolayı işlerine bir süre ara veren Xiaomi, işinin başına tekrar döndü ve güncellemelere kaldığı yerden devam etti. Çinli şirket bildiğiniz üzere Android 10 güncellemesini artık destek verdiği bütün cihazlara yayınlayıp aradan çıkartmak istiyor.  Redmi Note 8 Pro sahipleri Android 10 güncellemesini sabırsızlıkla bekliyordu. Cihazın ilk büyük Android güncellemesi olacağı için bu duruma pek şaşırmamak lazım.

Bildiğiniz üzere Redmi Note 8 Pro için Android 10 güncellemesi geçtiğimiz ay Çin’de yayınlandı. Bugün ise, Xiaomi‘nin Endonezya Twitter hesabından yapılan bir açıklama artık güncellemenin Çin dışındaki, yani diğer Avrupa ülkelerine yayılmaya başladığını ifade etti. Son olarak bugün ortaya çıkan bir haber de bu durumu doğruladı.

Android 10 beta kararlı güncellemesi artık Avrupa’da bulunan tüm kullanıcılar için kullanılabilir durumda. Eğer sizlerde kararlı sürümün Beta versiyonuna kayıtlı iseniz güncellemeyi almanız artık an meselesi. Ayrıca bugün Xiaomi formunda paylaşılan bir habere göre Redmi Note 8 Pro,  V11.0.2.0.QGGEUXM yapı numarasına sahip ve 1.9 GB‘lık bir boyutla geliyor.

Ayrıca Xiaomi, Note 8 Pro için sözünü verdiği Widevine L1 desteğini de bu güncelleme ile beraber ekledi. Son olarak Avrupa da bu güncellemeyi alan kişiler cihazlarının Şubat 2020 güvenlik yamasına sahip olduklarını bildirdiler. İşte güncellemenin değişiklik listesi aşağıdaki gibidir:

Sistem:
– Android 10’a dayalı kararlı MIUI
– Şubat 2020’ye kadar Android Güvenlik Düzeltme Eki güncellendi.
– Artırılmış sistem güvenliği.

Güvenlik:
– Optimizasyon: Hindistan için Yerelleştirilmiş Ödeme güvenlik simgesi.

 

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu