Akıllı TelefonAndroidGüncel Teknoloji HaberleriRedmiXiaomi

Redmi Note 14 Pro Hakkında İlk Bilgiler Gelmeye Başladı

Her yıl yenilenen Redmi Note serisinde bir sonraki modeller gündeme gelmeye başladı. İşte Redmi Note 14 Pro hakkında ilk bilgiler.

Eylül 2023’te Redmi Note 13 telefonlarının piyasaya sürülmesinin ardından şirketin devam modelleri olan Redmi Note 14 serisi üzerinde çalışmaya başladığını biliyoruz. Yılın ikinci yarısında tanıtılacak olan akıllı telefonlarla ilgili bazı bilgilere erişilmeye başlandı. Mobil dünyasının bir numaralı bilgi kaynağı Digital Chat Station tarafından yapılan bir sızıntıya göre, Redmi Note 14 Pro serisinin odak noktası kamera özellikleri ve şık bir tasarım olacak.

Redmi Note 14 Pro Neler Sunacak?

Digital Chat Station, serideki bir telefonun yüksek yenileme hızına sahip, yüksek çözünürlüklü 1,5K AMOLED ekrana sahip olacağını öne sürüyor. Ayrıca telefon Snapdragon 7s Gen 3 olarak bilinen Qualcomm SM7635 çipinden güç alacak.

Her ne kadar kaynak cihaza açıkça bir isim vermemiş olsa da teknik özelliklere göre cihazın Snapdragon 7s Gen 2 destekli Note 13 Pro’nun devamı olacağını rahatlıkla anlayabiliyoruz. Sızıntı aynı zamanda 5.000 mAh ya da üzeri bir pil kapasitesini işaret ediyor.

Resmi duyuru tarihi belirsizliğini korurken, geçmiş modellerin duyuru tarihini göz önüne aldığımızda Redmi Note 14 serisinin sonbaharda tanıtılacağını söyleyebiliriz. Bu modellerin Çin dışına çıkışı ise muhtemelen 2025’in başında gerçekleşecek. Redmi Note 14 serisinde standart modele ek olarak ilk etapta Pro ve Pro+ modeller olacak.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Başa dön tuşu