Redmi Note 13 Pro+ Dünyaya Açılıyor! Peki Türkiye?

Orta üst segmentin en iyilerinden biri olan Redmi Note 13 Pro+ Çin dışına çıkıyor. Telefon Türkiye'ye de bekleniyor.

Xiaomi, Eylül 2023’te Çin’de Redmi Note 13 serisini duyurdu. Marka, Çin’de büyük bir satış başarısı ortaya koyan bu telefonları küresel çapta piyasaya sürmeyi planlıyor. Yeni bir rapora göre Redmi Note 13 Pro+, FCC belgendirme kuruluşunca onay aldı. Bu gelişme telefonun çok yakında Çin dışında satışa sunulacağı anlamına geliyor. 

Redmi Note 13 Pro+ FCC’de görüldü

Akıllı telefonun FCC sertifikasında 23090RA98G model numarasını taşıdığı görüldü. Ayrıca çevrimiçi listede Redmi Note 13 Pro+’ın depolama seçenekleri de ortaya çıktı. Görünüşe bakılırsa telefon 8GB + 256GB, 12GB + 256GB ve 12GB + 512GB şeklinde üç bellek seçeneğiyle küresel çapta çıkış yapacak. Akıllı telefonun ayrıca Android 13 işletim sistemi tabanlı MIUI 14 özel arayüzüyle kutudan çıkması bekleniyor. 2024 yılı içerisinde ise telefon Xiaomi HyperOS sürümüne yükseltilecek. Note 13 Pro+ modelinin diğer Note 13 serisi modellerle birlikte Türkiye’de satışa sunulması bekleniyor.

Redmi note 13 pro

Orta üst segmentin fark yaratan telefonlarından biri olan Note 13 Pro+’ta  6,67 inç boyutunda, merkeze hizalanmış delikli kesime sahip ve 1,5K çözünürlük taşıyan kavisli bir AMOLED ekran yer alıyor. Redmi bu seride ilk kez kavisli ekran kullanıyor. Telefon ayrıca IP68 sertifikasıyla suya ve toza karşı dayanıklı bir yapıda.

Ekran, 120Hz yenileme hızı ve 1.800 nit maksimum parlaklık sunuyor. Cihaz ayrıca HDR10 ve Dolby Vision’ı da destekliyor. Akıllı telefon, Redmi Note ailesinde ekran altı parmak izi tarayıcıyla donatılan ilk telefon oldu. Bitmedi, Note 13 Pro+, IP68 sertifikasıyla suya ve toza karşı dayanıklı bir yapı sunuyor. Yine bu modelle birlikte ilk kez Redmi Note serisinde IP68 sertifikası kullanılıyor.

Tasarım tarafına göz attığımızda Redmi Note 13 Pro+, geleneksel kamera adası yerine daha minimalist bir anlayışı benimsiyor. Kameralar birbirinden bağımsız bir yapıda. Arka taraf ayrıca sunu deriye sahip.

Note 13 Pro+, OIS destekli 200 MP Samsung ISOCELL HP3 1/1,4 inç sensörle donatıldı. Burada ayrıca 8MP ultra geniş açılı lens ve 2MP makro kamera mevcut. Ana kamera, sensör içi yakınlaştırma ve 4x optik kayıpsız yakınlaştırma ile üç farklı odak uzaklığında çekim yapma olanağına sahip. Ön tarafta 16 MP kamera kullanılıyor.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu