Redmi Note 12 Turbo Daha da İlginç Hale Gelmeye Başladı

Redmi Note 12 Turbo gündemden düşmüyor. Telefon, hem donanım hem de satış sonrası destek noktasında çok özel bir telefon olacak.

Redmi markasının Genel Müdürü Lu Weibing, Weibo sosyal ağında Redmi Note 12 Turbo akıllı telefon hakkında yeni ayrıntılar yayınladı. İlk satış sırasında Note 12 Turbo satın alan tüm alıcıların, telefonunun kırılan ekranını bir kez değiştirmek için ücretsiz sigortalanacağını bildirdi. Xiaomi kısa süre önceki bir başka paylaşımında telefonun hasara, toza ve neme karşı oldukça iyi korunacağı aktardı. Hem dayanıklı olacak olması hem de buna rağmen ilk ekran değişiminin ücretsiz yapılacak olması Note 12 Turbo’ya olan ilgiyi epey bir artıracaktır.

Redmi Note 12 Turbo’nun Snapdragon 7+ Gen 2 yonga setinden güç alacağı kısa süre önce doğrulandı. Snapdragon 8 / 8+ Gen 1 ayarında bir işlemci olan Snapdragon 7+ Gen 2 ile birlikte orta segment telefonların özellikle GPU performanslarında muazzam bir artış gerçekleşecek.

Öte yandan Redmi telefonun yüksek PWM frekansına ve 120Hz tarama hızına sahip düz bir OLED ekrana sahip olacağını bildirildi. Ekran, 6.67 inç büyüklüğünde ve Full HD+ çözünürlüğünde olacak. Note 12 Turbo’yu özel kılan bir diğer gelişme ise bellek birimi. Redmi’den yapılan açıklamada telefonun en üst versiyonunda 16 GB RAM ve 1 TB dahili depolamaya yer verilecek.

Android 13 tabanlı MIUI 14 sürümüyle çıkış yapacak olan telefonda pilin 5.500 mAh büyüklüğünde ve 67 watt hızlı şarj desteği sunması bekleniyor.

Başa dön tuşu