Redmi Note 12 Pro Bu Defa Ekran Özellikleriyle Karşımızda!

Redmi Note 12 serisinin tanıtımına kısa bir süre kaldı. 27 Ekim’de tanıtılacak seride bu defa Redmi Note 12 Pro modelinin ekran detayları belli oldu.

Yarın (27 Ekim) itibariyle günlerdir sızıntılara konu olan Redmi Note 12 serisinin duyurusu gerçekleşecek. Xiaomi resmi hesaplar aracılığıyla telefon serisinde yer alacak birçok detaya açıklık getirdi. Son olarak Redmi Note 12 Pro ve Pro+ modellerinde yer alacak ekranın detayları belli oldu.

Redmi Note 12 Pro AMOLED Ekranla Geliyor

Her iki telefon beklendiği gibi AMOLED ekranla geliyor. Ön kamera panel üzerinde merkeze konumlandırılırken, ekranın düz bir yapıda olduğu görülüyor. Xiaomi ayrıca telefonlarda yer alacak ekranlar 1920Hz yüksek frekanslı PWM karartma ve 10.000 seviyeli karartmaya sahip olacak. Bu sayede zararlı mavi ışınlara karşı gözler için daha iyi koruma sağlanacak.

Note 12 Pro ve Note 12 Pro+ modellerinde ekranın 120Hz tarama hızında çalışması bekleniyor. Ekran çözünürlüğünden söz edilmezken, 1.5K çözünürlük seviyesini görmek sürpriz olmayacaktır.

Xiaomi’nin serisinin ekran özelliklerine dair paylaştığı posterler telefonun genel görünümünün nasıl olacağını da gösteriyor. Note 12 serisinde Pro modeller düz kenarlara sahip olacak. Alt bölümde hoparlör ızgarasının yanında USB Type-C girişi yer alıyor. Üst bölümde ise 3,5 mm kulaklık girişi, IR blaster ve mikrofon bulunuyor. Henüz net olmamakla birlikte Note 12 serisinin yana monte parmak izi tarayıcısıyla gelmesi bekleniyor.

Başa dön tuşu