Akıllı TelefonAndroidAndroid GüncellemeGüncel Teknoloji HaberleriHyperOSXiaomi

Redmi Note 12 Pro 4G HyperOS Güncellemesi Çok Yakında!

Ülkemizde en çok satan akıllı telefon modellerinden biri olan Redmi Note 12 Pro 4G için HyperOS güncellemesinin müjdesi verildi.

Xiaomi’nin büyük ilgi gören telefonlarından Redmi Note 12 Pro 4G için HyperOS güncellemesinin ne zaman dağıtılacağı merak konusu. Bu noktada Xiaomiui sitesi bu merakı nispeten giderecek bir gelişmeyi duyurdu. Xiaomi’nin son yıllardaki en büyük arayüz yükseltmesi olan HyperOS bakalım bu popüler telefona ne zaman gelecek.

Redmi Note 12 Pro 4G HyperOS güncellemesi

Redmi Note 12 Pro 4G , 2023 yılında tanıtılan bir akıllı telefon olurken, kutusundan Android 11 tabanlı MIUI 13 ile birlikte çıktı. Telefon şu an şu anda Android 13 tabanlı MIUI 14’ü çalıştırıyor. HyperOS 1.0, bu akıllı telefon için son büyük sistem güncellemesi olacaktır. Zira Redmi Note 12 Pro 4G, Android 14 güncellemesini almayacakHyperOS 2.0’ın en az Android 14 işletim sistemi gerektireceğini düşünüyoruz.

Site’nin aktardıklarına göre Android 13 tabanlı HyperOS güncellemesinin Note 12 Pro 4G için test edildiğini baktarıyor. Şu an test edilen güncelleme, OS1.0.1.0.THGMIXM sürüm numarasını taşıyor ve sitenin aktardıklarına göre şubat ayı içerisinde dağıtıma sunulacak.

HyperOS güncellemesi

HyperOS güncellemesi Xiaomi, Redmi ve POCO telefon / tabletlere birçok yeni özellik getiriyor. Güncelleme kapsamında yer alan tüm gelişmeler ise şu şekilde:

[Sistem]
 • Android Güvenlik Yaması Aralık 2023’e güncellendi. Artan sistem güvenliği.
[Canlı estetik]
 • Küresel estetik ilhamını hayattan alır ve cihazınızın görünüşünü ve hissini değiştirir
 • Yeni animasyon dili, cihazınızla olan etkileşimlerinizi sağlıklı ve sezgisel hale getirir
 • Doğal renkler cihazınızın her köşesine canlılık ve canlılık katar
 • Tamamen yeni sistem yazı tipimiz birden fazla yazı sistemini destekler
 • Yeniden tasarlanan Hava Durumu uygulaması size yalnızca önemli bilgiler vermekle kalmıyor, aynı zamanda dışarıda olmanın nasıl bir his olduğunu da gösteriyor
 • Bildirimler önemli bilgilere odaklanarak bunu size en verimli şekilde sunar
 • Her fotoğraf Kilit ekranınızda birden fazla efekt ve dinamik oluşturmayla geliştirilmiş bir sanat posteri gibi görünebilir
 • Yeni Ana ekran simgeleri tanıdık öğeleri yeni şekil ve renklerle yeniliyor
 • Şirket içi çoklu görüntü oluşturma teknolojimiz, görsellerin tüm sistem genelinde hassas ve rahat olmasını sağlar
 • Yükseltilmiş çoklu pencere arayüzüyle çoklu görev artık daha basit ve kullanışlı
Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Mustafa Kılıç

Mustafa Kılıç uzun yıllardır teknoloji basınında görev alan ve teknolojiye çok düşkün bir kişidir. Hobi amaçlı yazdığı yazılar ile kullanıcılara en doğru teknoloji bilgilerini paylaşmaktadır. 2 Çocuk babası Mustafa Kılıç ayrıca iyi de bir Fenerbahçelidir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu