Akıllı TelefonAndroidCep TelefonuGüncel Teknoloji HaberleriRedmiXiaomi

Redmi K70 Ultra Ekranıyla Fark Yaratacak

Redmi K70 Ultra hakkında önemli sızıntılar geldi. Cihaz, bağımsız bir ekran yönetim çipine ve özel bir işlemciye sahip olabilir.

Sokakta dolaşan söylentiler, Redmi’nin Redmi K70 serisine başka bir telefon olan K70 Ultra’yı ekleyeceği yönünde. Yeni bir sızıntı, yaklaşmakta olan cihazın bazı temel özelliklerine ilişkin bilgileri ortaya çıkardı.

Sızıntı, Redmi K70 Ultra’nın 5500mAh büyüklüğünde bir bataryaya sahip olacağını ortaya koyan Smart Pikachu olarak bilinen bir Weibo kaynağından geldi. Bu, selefi Redmi K60 Ultra’dan 500mAh daha fazla, şarjın ise 120W’da aynı olması bekleniyor.

Ön tarafta ise 1.5K çözünürlüklü bir ekranın yer alacağı söyleniyor. Sızıntı ayrıca ekran için bağımsız bir çift çekirdekli çip öneriyor. İkincisi, uyumlu oyunlarda cihazın 144 fps’lik yerel kare hızına ulaşmasına yardımcı olan K60 Ultra’nın X7 ekran çipine benzer olabilir.

Üstelik en son sızıntı, başka bir Weibo kaynağı olan Digital Chat Station’dan gelen önceki sızıntıları da doğruluyor. Yani telefon, MediaTek’in en yeni Dimensity 9300+ yonga setinden güç alacak. Şu an itibariyle yakın zamanda piyasaya sürülen vivo X100s Pro, bu işlemciye sahip tek cihaz.

Tahminci aynı zamanda benzersiz bir “derin ortak tasarım mimarisine” de işaret ediyor; bu da muhtemelen Dimensity 9300+’ın Redmi K70 Ultra için özel olarak tasarlanmış özelleştirilmiş bir versiyonu anlamına geliyor.

Tasarım açısından telefon, dokulu cam arka panelle tamamlanan sağlam bir metal orta çerçeveye sahip olacak. Ayrıca K70 Ultra’nın kazara hasara veya çevresel faktörlere karşı koruma sağlamak için toza ve suya dayanıklılık sunması bekleniyor.

Redmi K70 Ultra’nın bu yılın haziran veya temmuz aylarında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Aynı cihazın Xiaomi 14T Pro adlı bir versiyonunun bu yılın sonlarında küresel pazarda piyasaya sürüleceği söyleniyor.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
2
+1
0
+1
1
+1
1
+1
0
+1
1
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu