Redmi K70, Tam Bir Amiral Gemisi Katili Olacak

Redmi K70 serisi için heyecan giderek artarken, standart model amiral gemisi telefonların başına iş acacak özellikler sunacak.

Xiaomi‘nin alt markası Redmi’nin Kasım ayı sonuna kadar K70 serisi akıllı telefonlarını piyasaya sürmesi bekleniyor. Tanıtım tarihi yaklaşan seriyle ilgili şu ana kadar birçok sızıntı gerçekleşti. İlk kez ise bir Xiaomi yetkilisi Redmi K70 serisi hakkında resmi bir bilgilendirmede bulundu. Redmi K70, 2023’ün amiral gemisi telefonlarıyla aynı işlemciye sahip olacak.

Redmi Genel Müdürü Lu Weibing, Weibo’da ikinci nesil Snapdragon 8 işlemciye olan hayranlığını dile getirerek, olağanüstü performansı ve enerji verimliliği nedeniyle onu “2023’ün amiral gemisi sevgilisi” olarak nitelendirdi.  Ayrıca Snapdragon 8 Gen 2‘nin “Snapdragon 870’in başarısnı devam ettirip ettirmeyeceğini sordu.

Redmi K70, Amiral Gemisi Modellere Taş Çıkartacak

Kıdemli yönetici açıkça Redmi K70’ten bahsetmese de, paylaşımlarının zamanlaması akıllı telefonun Snapdragon 8 Gen 2 işlemci tarafından destekleneceğini gösteriyor. Redmi K70 yeni yılla birlikte küresel çapta POCO F6 ismiyle pazarlanacak. Türkiye’de de satışa sunulacak olan model güçlü donanım özellikleriyle orta üst segmentin rakipsiz telefonlarından biri olacaktır.

Redmi K70 serisinin üç modeli içermesi bekleniyor: Redmi K70, Redmi K70 Pro ve Redmi K70E. Redmi K70 Pro, Snapdragon 8 Gen 3 işlemciyle çıkış yapacak. Redmi K70E’nin ise Dimensity 8300 işlemciye sahip ilk akıllı telefon olması bekleniyor.

Öte yandan Redmi K70’in 16GB’a kadar RAM, 1 TB’a kadar dahili depolama, OIS destekli üçlü arka kamera, Full HD+ çözünürlüğünde 120Hz ekran, ekran altı parmak izi tarayıcısı ve stereo hoparlör sunması bekleniyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu