Redmi K70 Serisi Bir Konuda Üzebilir

Redmi K70 serisi bir konuda üzebilir. Xiaomi, çoğu kullanıcının pratik bulduğu ve istediği bir özelliği yeni seride atlayacak.

Redmi K70 serisi bir konuda üzebilir. Xiaomi, çoğu kullanıcının pratik bulduğu ve istediği bir özelliği yeni seride atlayacak.

Xiaomi‘nin yeni serisinin bu yılın sonlarında Çin’de piyasaya sürülmesi bekleniyor. Serinin Redmi K70, K70 Pro ve K70e olmak üzere üç modeli içereceği söyleniyor. Ancak görünen o ki bu modellerin hepsinde şarjla ilgili bir özellik eksik olacak. Öyleyse bir göz atalım.

Redmi K70 Serisinde Kablosuz Şarj Olmayacak

En son sızıntı, bilgileri Weibo’da paylaşan bir kaynaktan geldi. Görünüşe göre yaklaşan yeni seride, önceki model olan K60 Pro’da bulunan bir özellik eksik olacak. Tahminci, serinin kablosuz şarj desteğine sahip olmadığına inanıyor. Marka daha önce Redmi K60 Pro’yu 30W kablosuz hızlı şarj desteğiyle piyasaya sürerken K60 bu özelliği atlamıştı.

Redmi K60 Pro

Şirketin halefinin sunduğu bu işlevselliği neden kaldırmaya karar vereceği belli değil. Ancak bunun henüz doğrulanmamış bir rapor olduğunu unutmayın, dolayısıyla şimdilik bu habere biraz ihtiyatlı yaklaşın. Redmi K70 ve Pro’nun prototip birimleri yakın zamanda sızdırıldı ve bu da cihazların dar çerçeveli ve 2K çözünürlüklü düz bir ekrana sahip olacağını ortaya çıkardı. Her iki modelin de metalik bir çerçeveyle ve arka cam panelin dokusunda başka iyileştirmelerle gelmesi dikkat çekici.

Son raporlarımızda Pro’nun bazı kamera özellikleri ortaya çıktı. Cihazın, 3,2x optik yakınlaştırma sunan bir telefoto lensle eşleştirilmiş 50 megapiksellik bir birincil kameraya sahip olduğu bildiriliyor. Seri, muhtemelen MIUI 15’e yükseltilecek olan Android 14 işletim sistemi tabanlı MIUI 14 özel arayüzüyle piyasaya sürülecek.

Başa dön tuşu