Redmi K60 Ultra / Xiaomi 13T Pro Oyunun Dengelerini Değiştirecek

Xiaomi’den yapılan açıklamaya göre Redmi K60 Ultra beş yıl boyunca güncelleme desteği alacak. Bu süre ilk kez bir Xiaomi telefon için açıklandı.

Geçtiğimiz gün çıkış yapan Redmi K60 Ultra satışa sunulmasının ardından büyük ilgi gördü. Bugüne kadarki en iyi Redmi telefon olarak tanıtılan K60 Ultra güçlü donanım özelliklerinin yanında IP68 sertifikasıyla suya ve toza karşı dayanıklı bir yapı sunuyor.

Sadece donanım değil, Xiaomi telefonun uzun süre güncelleme desteği sunacağını duyurdu. K60 Ultra, beş yıl boyunca güncelleme alacak. Bu süre zarfında telefona dört büyük Android güncellemesi sunulacak. Beşinci yılda ise güvenlik odaklı güncellemelerin dağıtımı sağlanacak.

Xiaomi genellikle uzun yazılım desteğiyle tanınmıyor ancak şirket, yeni K60 Ultra ile oyununu bir adım öteye taşıyor. Telefon, Xiaomi’nin ürün yelpazesinde dört büyük Android güncellemesi ve beş yıllık güvenlik yaması alan ilk telefon olacak. K60 Ultra, MIUI 15 güncellemesine uygun ilk cihaz grubuna da eklendi, bu da onun en son yazılımı alan ilk Xiaomi telefonlarından biri olacağı anlamına geliyor.

K60 Ultra şu an için yalnızca Çin’de satışa sunuluyor ve yazılım güncelleme vaadi de ülkeyle sınırlı. Ancak telefonun dünya çapında Xiaomi 13T Pro olarak piyasaya sürülecek. Dolayısıyla güncelleme vaadini uluslararası pazara da genişletebilir.

Daha uzun yazılım desteği her zaman takdir edilmektedir ve bu adımı attığı için Xiaomi’ye tam not veriyoruz. Ancak şirketin güncelleme dağıtım hızını da artıracağını umuyoruz. Sonuçta, kullanıcıların güncellemeleri almak için aylarca, hatta yıllarca beklemesi gerekiyorsa, uzun bir yazılım desteği vaadinin ne faydası var?

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu