Güncel Teknoloji HaberleriMonitörRedmiXiaomi

Redmi G24 Fast IPS Edition Dikkat Çekici Görünümüyle Karşınızda

Redmi G24 Fast IPS Edition modeli karşınızda. Daha önce piyasaya sürülen ürünün yenilenmiş versiyonu çok daha güçlü.

Xiaomi, 180Hz yenileme hızına sahip, bütçe dostu bir oyun monitörü olan Redmi G24 IPS Edition’ı piyasaya sürdü. Şu anda Çin’de ön siparişe sunulan monitör, rekabetçi bir fiyatla etkileyici özellikler sunuyor. Selefi 2022’de LCD ekrana ve 165Hz yenileme hızına sahip olarak piyasaya çıktı. Bu yeni modelin yükseltilmiş teknik özelliklerini inceleyelim.

Redmi Monitör G24, 23,8 inç Full HD (1920×1080) Hızlı IPS paneline sahip. IPS paneli, hemen hemen her konumdan iyi bir izleme deneyimi için geniş izleme açıları (178 derece) sağlar.

Monitör, geleneksel 60Hz ekranlara kıyasla hızlı tempolu oyunlarda hareket bulanıklığını ve gölgelenmeyi önemli ölçüde azaltan 180Hz yenileme hızıyla birlikte geliyor. Monitör ayrıca 1 ms (MPRT) tepki süresine sahip ve hızlı tepki veren bir oyun deneyimi için gecikmeyi daha da azaltır.

Renk doğruluğu açısından monitör, idealden minimum renk farkını gösteren Delta E<2 derecesine ulaşmak üzere fabrikada kalibre edilmiş. sRGB renk gamının %120’sini ve 3500:1 yüksek statik kontrast oranını kapsayarak canlı görseller için geniş bir renk yelpazesi sunar. Ek olarak monitör, gelişmiş kontrast ve daha parlak vurgular sağlayan HDR10’u da destekler.

Monitör, ekran titremesini ortadan kaldıran ve uzun süreli kullanım sırasında göz yorgunluğunu azaltan DC Karartma teknolojisine sahiptir. Aynı zamanda zararlı kısa dalga mavi ışık emisyonlarını filtreleyen TUV Rheinland Düşük Mavi Işık sertifikasına da sahip. Ayrıca monitör, G-Sync ve Free-Sync’i destekleyerek ekran yırtılmasını ve takılmayı daha da azaltır.

Bağlantı seçenekleri arasında kullanıcıların çeşitli cihazlara bağlanmasına olanak tanıyan bir DisplayPort 1.4 ve bir HDMI 2.0 bağlantı noktası yer alıyor. Monitörde ayrıca 3,5 mm kulaklık girişi ve DC güç girişi bulunuyor. Stand, ergonomik konumlandırma için eğim, dönüş ve yükseklik ayarları sunar.

Redmi Monitör G24, uçtan uca görüntüleme deneyimi için üç tarafı dar çerçeveli, şık ve stil sahibi bir tasarıma sahiptir. 539,2 mm uzunluğunda, 181,2 mm genişliğinde, 420,6 mm yüksekliğinde ve 2,7 kg ağırlığında.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu