Güncel Teknoloji HaberlerirealmeTeknoloji

Realme 10 Dakikada Bataryayı Dolduracak 300W Hızlı Şarj Teknolojisine Yoğunlaştı

Realme hızlı şarj teknolojisinde işi farklı boyutlara götürerek 300W ile %0'dan %100'e 5 dakikadan kısa sürede şarj edecek.

Hızlı şarj teknolojilerinde Xiaomi ile yarış içerisinde olan Realme, 2022’de GT Neo 3 ile 4500 mAh bataryayı 150W hızlı şarj ile 5 dakikada %0’dan %50’ye çıkartmayı başarmıştı. Ardından geçtiğimiz yıl şubat ayında GT Neo 5 modelinin 240W hızlı şarjı ile 10 dakikadan kısa süre içerisinde bataryayı tamamen doldurmayı başardı. Şimdi hızlı şarj teknolojisinde işi bir adım daha ileriye taşımaya niyetli olan Realme, 300W üzerinde çalıştığını doğruladı. Firmanın Global Pazarlama Müdürü Francis Wong, YouTuber TheTechChap ile yakın zamanda yapılan bir röportajda şirketin 300W şarj teknolojisini test ettiğini doğruladı.

Realme, 300W Hızlı Şarj ile 5 Dakika Civarında Bataryayı Dolduracak

Günümüzdeki akıllı telefonların bataryası genelde 1 günü çıkartabiliyor. Fakat bazen yoğun kullanmamız gerekebiliyor ve bataryayı aynı gün içerisinde tekrar şarj etmemiz gerekiyor. Bu noktada hızlı şarj teknolojileri devreye girerek en kısa süre içerisinde telefonumuzu kullanılabilir hale getiriyorlar. Fakat bu kadar hızlı şarj olmanın avantajları bulunduğu gibi dezavantajları da var. Yüksek şarj hızları telefonların daha fazla ısınıp kısa sürede pil sağlığının azalmasına neden olabiliyor.

Telefon üreticileri ise bu sebepten dolayı telefonu soğutmak için daha maliyet ayırmaları gerekiyor. Realme ise bu durumların altından kalkabilecek teknolojisi olduğuna inanıyor. Francis Wong henüz 300W hızlı şarjın detaylarını paylaşmadı. Şarj süresi ve hangi telefonlarda kullanılacağı ile ilgili herhangi bir bilgi vermedi.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
1
+1
1
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu