realme 11 Pro 5G Lansman Öncesi Sertifika Toplamaya Devam Ediyor

realme’nin geçtiğimiz ay piyasaya sürdüğü serinin devamı niteliğinde olacak realme 11 Pro 5G modeli kendisini göstermeye devam ediyor.

Çinli teknoloji devi Xiaomi’nin alt markalarından olan Redmi kısa süre önce en yeni serisi olan Redmi Note 12 serisini piyasaya sürdü. Şimdilik pazarda güncel bir rakibi bulunmasa da realme seriye rakip olarak realme 11 Pro 5G serisi telefonlarını piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Geçtiğimiz haftalarda telefon Bluetooth SIG platformunda kendisini göstermişti. Şimdi ise seride bulunan iki model TKDN sertifikasyon platformunda kendisini gösterdi.

Platformda yayınlana listeye bakıldığında RMX3771 ve RMX3741 model numarasına sahip iki realme telefonu TKDN sertifikasyon platformunda kendisini gösterdi. RMX3771 model numarasına sahip olan telefonun realme 11 Pro 5G modeli olunduğu hali hazırda biliniyor ancak RMX3741 model numarasına sahip telefonun pazar adı bilinmiyor. Ancak 11 Pro+ 5G olarak ya da tamamen farklı yeni bir telefon olarak piyasaya sürülebilir henüz bu durum kesin değil.

realme 11 Pro 5G

Ne yazık ki TKDN platformundan şimdilik sadece model numaraları ortaya çıktı. Ancak realme 11 Pro 5G modelinin son zamanlarda isminden bahsettirmeye başladığına göre yakın zamanda piyasaya sürülmesini bekleyebiliriz. Şimdiye kadar çıkan söylentilere bakıldığında bütçe dostu bir fiyata sahip olacağı söyleniyor. Eğer bu söylentiler gerçekleşirse uygun fiyata yüksek performanslı telefon arayanlar için ilk sıralara yerleşecek.

Yeni serinin üst modeli olacak olanrealme 11 Pro 5G telefonunun nasıl görüneceği ve hangi özelliklere sahip olacağı hakkında maalesef bilgi bulunmuyor. Ancak alt modeli olan realme 10 Pro telefonundan daha iyi özelliklere sahip olmasını bekleyebiliriz. Alt modeline baktığımız darealme 10 Pro 5G ile realme 9 Pro 5G modelleri hemen hemen aynı özelliklere sahipolduğunu söyleyebiliriz. Öne çıkan özelliklerine baktığımızda120Hz ekran yenileme hızına sahip 6.72 inç LCD ekranasahipler. Qualcomm’unSnapdragon 695 işlemcisiile güçlendirilen telefonda6GB/8GB/12GB LPDDR4x Ram ve 128GB/256GB UFS 2.2 dahili depolama seçeneklerieşlik ediyor.108MP ana kamera ve 16MP selfie kamerasıbulunuyor. Son olarak33W kablolu hızlı şarjı destekleyen 5000 mAh pilkapasitesine sahip.

İlginizi Çekebilir: realme GT Neo5 SE İçin Resmi Duyuru Tarihi Açıklandı

Yeni modelin de üstte belirttiğimiz özelliklere yakın özelliklere sahip olmasını bekleyebiliriz. Telefon kendisini göstermeye başladığına göre ilerleyen günlerde hem sızıntılar ile hemde realme tarafından yapılacak resmi açıklamalar ile daha fazla bilgiye sahip olmayı bekleyebiliriz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu