Güncel Teknoloji HaberleriTeknoloji

Radore Veri Merkezi Geleceğimize Destek Verdi

Türkiye’nin en hızlı büyüyen veri merkezi Radore, sektöre nitelikli insan kaynağı kazandırmak üzere Abdurrahman ve Nermin Bilimli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne 22 adet sunucu hediye etti

Altyapısı, yüksek kaliteli servisleri, yedekli internet erişimi ve enerji verimliliği ile öne çıkan Radore Veri Merkezi, genç girişimcileri ve öğrencileri desteklemeye devam ediyor. 10 bin sunucu kapasitesi ve 70’e yakın profesyonel ekibiyle, müşterilerinin beklenti ve ihtiyaçlarına özel hizmetler sunan Radore Veri Merkezi, son olarak Abdurrahman ve Nermin Bilimli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne (İstanbul) 22 adet sunucu hediye etti.

850 öğrencinin bilişim eğitimi gördüğü okulda, bu sunucular sayesinde öğrenciler hem donanım bilgilerini pekiştirecek hem de kendilerini geliştirebilme imkânına sahip olacaklar.

radore

Radore Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Kubilay Akyol, söz konusu meslek lisesine yapılan sunucu bağışına ilişkin şunları söyledi : “Öğrencilik yıllarımızda geliştirdiğimiz projelerimizle ilk adımımızı attığımız kariyer yolculuğumuza, bugün şehrin merkezinde, 2.500 metrekarelik bir alanda tam donanımlı bir veri merkezi olarak devam ediyoruz. Öğrencilerin her birini geleceğin başarılı birer girişimcisi olarak görüyoruz. Onlara hediye ettiğimiz sunucularla donanım bilgilerini arttırarak sektöre hazırlanmalarını sağlamaktan mutluluk duyuyoruz. Bundan sonra da onların taleplerine elimizden geldiğince cevap vererek onları desteklemeye devam edeceğiz.”

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Volkan Manav

Gazeteci, Teknoburada.net Kurucu / Sahibi hangi telefonu alayım sorusunun temel muhatabı. #asildora #bella #fırfır'ın babası. Müge'nin Kocası, Beşiktaşlı
Başa dön tuşu