Qualcomm Snapdragon 821 Özellikler

Qualcomm yeni nesil yonga seti Snapdragon 821’i tanıttı. İşte Qualcomm Snapdragon 821 Özellikler ve Snapdragon 820 ile farkları

Snapdragon 820 işlemci, hâlihazırda günümüzün Android ile çalışan amiral gemisi akıllı telefonlarının çoğuna güç verirken Snapdragon 821 işlemci de şimdiden lider akıllı telefon ve cihaz üreticilerinin tercih ettiği bir işlemci olmaya başladı. Qualcomm Technologies’in mühendisleri, önceki Snapdragon işlemcileri ile endüstride elde edilen liderlik konumunu devam ettirmek için Snapdragon 821 işlemcisini üç ana noktada daha da geliştirdi.

Snapdragon

Genel kullanıcı deneyimi geliştirildi:

820 ile kıyaslandığında Snapdragon 821, daha hassas kullanıcı deneyimini desteklemek üzere tasarlandı. Bu yenilikler:

·         Daha kısa açılış süresi: Snapdragon 821’den güç alan cihazlar yüzde 10’a kadar daha hızlı açılır.

·         Daha hızlı uygulama açılışı: Snapdragon 821, uygulamaların açılış süresini yüzde 10’a kadar daha da kısaltır.

·         Akıcı, daha hassas kullanıcı etkileşimleri: Kullanıcı arayüzü (UI) optimizasyonları ve performans iyileştirmeleri, kullanıcılara daha akıcı sayfa kaydırma deneyimi sunar.

Geliştirilmiş performans ve güç tüketimi:

·         CPU hızında artışDaha önce de açıkladığımız gibi 821, 2.4GHz’ye varan Qualcomm Kryo CPU kullanarak Snapdragon 820’ye kıyasla performansı yüzde 10’a kadar daha da artırır.

·         GPU hızında artış: Qualcomm Adreno GPU, Snapdragon 820’ye kıyasla yüzde 5 daha fazla hız sunar.

·         Enerji tasarrufu: Standart kullanımda diğer modeller ile kıyaslandığında 821,  yüzde 5’e kadar daha fazla enerji tasarrufu sağlar. Bu enerji tasarrufu, pil ömrünü uzatır ve OEM’lerin daha ince telefonlarda kullanabilecekleri daha küçük piller geliştirmesini destekler.

 snapdragon-821-feature

Yeni özellikler ve fonksiyonlar:

Snapdragon 821, bazı yeni özellikler ve fonksiyonlar getirerek OEM’lere daha kapsamlı ve çekici kullanıcı deneyimleri geliştirmeleri için yeni seçenekler sunar. Bu seçenekler:

·         Snapdragon VR SDK (Yazılım Geliştirme Kiti): Geliştiricilere üstün bir mobil VR araç seti sağlar,  Google Daydream ile uyumluluk sunar ve Snapdragon 821’in güçlü heterojen mimarisine erişim imkânı verir.  Snapdragon VR SDK, üst seviye görsel ve ses kalitesini, mobil ortamda daha kapsamlı sanal gerçeklik ve oyun deneyimlerini destekler.

·         Çift PD (PDAF): Tek PDAF çözümler ile kıyaslandığında birçok ortamda fotoğraf çekimlerinde otomatik odaklanmayı ciddi seviyede hızlandırır.

·         Otomatik lazer odaklanma mesafesinde artış: Snapdragon 820’ye kıyasla görünür odaklanma mesafesini artırır, lazer odaklanmaların daha doğru yapılmasını sağlar.

·         Android Nougat OS: Snapdragon 821 (820 gibi); yeni özellikler sunan, uyumluluğu artıran ve önceki Android versiyonlara kıyasla ek güvenlik getiren en son Android işletim sistemini yayınlandığında destekleyecek.

ASUS ZenFone 3 Deluxe, Snapdragon 821’i kullanan ilk üst seviye akıllı telefon olacak. Qualcomm Technologies’in mühendisleri, yeni OEM’lerin Snapdragon 821 ile çalışan cihazlar geliştirmesini beklerken şimdiden, kullanıcıların yeni nesil bağlantı deneyimleri için ve Snapdragon üst seviye işlemciler için yeni teknolojiler geliştirmek amacıyla yoğun bir şekilde çalışıyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu