Güncel Teknoloji HaberleriTeknoloji

Qualcomm İki Yeni İşlemci Duyurdu

Dünyanın bir numaralı mobil işlemci tasarımcısı Qualcomm ürün portföyüne iki yeni işlemci dahl etti. Snapdragon 600E ve Snapdragon 410E olarak isimlendirilen işlemciler birçok yeni teknolojik gelişmeye ev sahipliği yapıyor.

Qualcomm’a göre her iki işlemci; yerleşik uygulamalar, set üstü kutuları, tıbbı görüntüleme, satış sistemleri, endüstriyel robotlar ve nesnelerin interneti  için geliştirildi.

Şirket tarafından 10 boyunca desteklenecek yeni nesil işlemcilerin başlıca özellikleri ise şu şekilde:

Snapdragon 600E, Krait mimarisine sahip dört çekirdekten oluşuyor. 1.5 GHz saat hızında çalışan işlemci Adreno 320 grafik birimi eşlik ediyor. Bluetooth 4.0 / LE, 3.x, 802.11 a / b / g / n / ac ve GPS kablosuz bağlantı çözümlerini destekleyen işlemci SATA, SD3.0, DDR bellek, eMMC depolama, HDMI, LVDS, HSIC ve PCIe arayüzleri gibi standartlara da destek sunuyor.

qualcomm

Snapdragon 410E işlemcisi ise Snapdragon 600E’de olduğu gibi benzer kablosuz bağlantı çözümlerini ve aynı teknolojik standartları destekliyor.

1.2GHz frekans hızına erişebilen işlemci dört çekirdekten oluşuyor. İşlemciye Adreno 320 GPU eşlik ediyor.

qualcomm-snapdragon-410e-and-600e-usher-in-the-internet-of-things

>> İlginizi çekebilir; LG V20 Bilinmezi Devam Ediyor
Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Mustafa Kılıç

Mustafa Kılıç uzun yıllardır teknoloji basınında görev alan ve teknolojiye çok düşkün bir kişidir. Hobi amaçlı yazdığı yazılar ile kullanıcılara en doğru teknoloji bilgilerini paylaşmaktadır. 2 Çocuk babası Mustafa Kılıç ayrıca iyi de bir Fenerbahçelidir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu