Akıllı TelefonGenelGüncel Teknoloji HaberleriMobil OyunlarMobirollerOyun HaberleriTeknoloji

PUBG Mobile’a sağlam rakip geliyor: Apex Legends Mobile!

Electronic Arts, gözünü telefonlara dikti. PUBG Mobile rakibi olacak olan Apex Legends Mobile önümüzdeki yıl bizlerle birlikte olabilir.

PC’de PUBG ile başlayan Battle Royale çılgınlığı kısa sürede tüm dünyayı etkisi altına almıştı. PC’den sonra konsol ve mobil cihazlara da sıçrayan Battle Royale furyasında birbirinden güzel yapımlara şahit oldu. Mobil tarafa PUBG Mobile, Fortnite ve Call of Duty Mobile‘dan sonra yeni bir üyenin ekleneceği bugün ortaya çıktı. Electronic Arts‘ın sevilen konsol ve PC oyunu önümüzdeki yıl Apex Legends Mobile adıyla iOS ve Android’e gelecek gibi görünüyor.

Electronic Arts’ın geçtiğimiz gün yaptığı sunumda Apex Legends’ın Nintendo Switch‘e geleceği müjdelenmişti. Bugün ise EA’in yatırımcılarından bir isim Apex’in mobil platformlara da geleceğinin sinyallerini verdi. Battle Royale tarafında çıkışında başarılı işlere imza atan Apex Legends‘ın, 2020 sonunda veya 2021 yılının ilk çeyreğinde iOS ve Android‘e gelmesi bekleniyor.

Battle Royale türündeki oyunların popülerliğini yitirmemesi ve sürekli güncellemeler ile oyunculara içerikler sunulması EA’i geç de olsa bu alana yönlendirecek gibi görünüyor. Konsol ve PC tarafının yanı sıra şu sıralar en güçlü koz mobil taraf.

Apex Legends Mobile

Dünyanın en çok kazanan oyun firması ne Ubisoft ne de Electronic Arts. Paraya para demeyen oyun firması geçtiğimiz aylarda PUBG Mobile’ın geliştiricisi Tencent Games olarak açıklanmıştı. Sadece mobil oyunlar ile kasasını dolduran Tencent Games, bakalım EA’in bu hamlesi karşısında ne yapacak?

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu