Akıllı TelefonGenelGüncel Teknoloji HaberleriMobil OyunlarMobirollerTeknoloji

PUBG Mobile rekora koşuyor! Ne Fortnite ne de CoD: Mobile! Kral belli!

Tencent Games’in ücretsiz Battle Royale oyunu PUBG Mobile rekora koşmaya devam ediyor. Fortnite ve CoD: Mobile bu rakamlar karşısında dumur olacak.

İlk olarak PC platformunda hayatına başlayan PUBG, daha sonra Çinli oyun geliştiricisi Tencent Games‘in elinde adete rekor canavarına dönüşmüştü. PUBG Mobile ile rekor üzerine rekor kıran Tencent Games, bu başarının gelip geçici değil kalıcı olduğunu bir kez daha kanıtladı.

Mobil uygulamaları analiz eden SensorTower bugün PUBG Mobile’ın verilerini açıkladı. SensorTower’ın verilerine göre oyun; Ocak‘ta 200 milyon dolar, Şubat‘ta 205 milyon dolar, Mart‘ta 270 milyon dolar, Nisan‘da 238 milyon dolar, Mayıs‘ta 215 milyon dolar ve Haziran ayında ise 168 milyon dolar gelir sağlamış.

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınından dolayı bildiğiniz gibi karantina süreçleri başlamıştı. Herkesin evde bireysel karantina uyguladığı dönemde, insanların vakit geçirmek için PUBG’ye sardığı açıkça görünüyor. Özellikle pandeminin patlak verdiği ve yükselişe geçtiği Mart ayındaki 270 milyon dolarlık gelir bunu kanıtlıyor.

PUBG Mobile

PUBG Mobile’ın daha uzun süre rakibi olmayacak gibi görünüyor. Fortnite ve Call of Duty Mobile bu alanda rekabet etse de zirvedeki isim değişmeyecektir. 2020’nin sonlarına doğru Titanfall evreninde geçen bir diğer Battle Royale oyunu Apex Legends iOS ve Android’e gelecek. Apex Legends, çıkışında PUBG Mobile’dan oyuncu çalsa da bir süre sonra PC ve konsoldaki kaderini yaşayıp oyuncusuz kalacaktır.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu