Akıllı TelefonGenelGüncel Teknoloji HaberleriHarmonyOSHuaweiMobirollerTeknoloji

PUBG Mobile Huawei AppGallery’ye Geldi!

Google’a kafa atan Huawei mağazasını büyütmeye devam ediyor. Şimdi de PUBG Mobile, Huawei AppGallery’ye geldi. Şimdi Google düşünsün.

Amerika’nın ambargolarından dolayı bildiğiniz gibi Huawei cihazlarında Google Mobil Servisleri kullanılmıyor. Bu soruna çözüm olarak Huawei’nin kendi servisi olan HMS kullanıma sunulmuştu. Play Store desteğini de kaybeden Huawei kendi mağazası olan Huawei AppGallery ile karşımıza çıkmıştı. Günden güne büyüyen AppGallery bugün PUBG Mobile oyununa ev sahipliği yapıyor.

PUBG Mobile AppGallery üzerinden indirilebiliyor!

Huawei telefon ve tablet sahipleri bugünden itibaren AppGallery’den PUBG Mobile’ı indirip oynayabilecek. HMS servislerine de tam destek veren oyunun AppGallery’ye gelmesi oldukça sevindirici. Geçtiğimiz dönemlerde  E-Devlet, EBA ve diğer popüler uygulamalar da Huawei’nin mağazasına gelmişti. Android’i bırakıp yavaş yavaş HarmonyOS işletim sistemine geçen Huawei bu konuda büyük atılımlar yapıyor.

Huawei-AppGallery- PUBG Mobile

Google’a bir başka değişle Amerika’ya olan bağını tamamen koparma noktasına gelen Çinli firma, dünyanın en büyük bağımsız firmalarından biri haline dönüşecek gibi görünüyor. İşlemci tarafında da güzel atılımları olan Huawei‘nin şu an tek engeli 5G modem. Telefonlarında 5G modemi ambargolardan dolayı kullanamayan firma, buna rağmen anavatanında hatrı sayılır bir büyüme yakaladı.

Huawei gelecek dönemde 5G modem işini çözer ve Kirin yonga setlerini kendisi üretmeye başlarsa, telefon pazarında kartlar yeniden dağıtılabilir. Xiaomi ve OPPO ile girdiği rekabette 5G yüzünden darbe alan firma bu süreci başarılı bir şekilde atlatacak gibi görünüyor. Bakalım ilerleyen yıllarda HarmonyOS işletim sistemi yaygınlaşınca Google cephesi nasıl karşılık verecek? Son olarak HarmonyOS’in de Android gibi açık kaynaklı olduğunu ve diğer telefon üreticileri tarafında da kullanılabileceğini belirtelim.

Huawei MateBook 16 inceleme! En Güzeli, En Hızlısı, En İddialısı

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu