POCO C51 Yakında Piyasaya Sürülebilir!

Redmi’nin A2+ modelinin yeniden markalaştırılmış modeli olarak piyasaya sürülmesi beklenen POCO C51 yakında raflarda yerini alabilir.

Xiaomi’nin alt markalarından POCO kısa süre önce bütçe dostu C50 ve C55 modellerini küresel pazarda piyasaya sürmeye başladı. Şimdi ise bu modellerin arasına bir başka bütçe dostu akıllı telefonu daha eklemeye hazırlandığı söyleniyor. Twitter kullanıcısı tarafından sızdırılan bir bilgiye göre POCO C51 adını verdiği yeni bir telefon için hazırlık içerisinde olduğunu belirtiyor.

Twitter kullanıcısı Kacper Skrzypek tarafından yapılan bir paylaşım ile yakında Redmi’nin piyasaya sürmesi beklenilen Redmi A2+ modelinin yeniden markalaştırılarak POCO C51 olarak piyasaya sürülebileceğini belirtiyor. Aynı şekilde Redmi A1 modeli de yeniden markalaştırılarak POCO C50 olarak piyasaya sürülmüştü.

POCO C51

Redmi’nin yeni modelleri olan A2 ve A2+ bu yılın başlarında 23026RN54G ve 23028RNCAG model numaralı ile birlikte birçok sertifikasyon platformunda kendisini göstermişti. Hatta temel modeli geçtiğimiz saatlerde Google Play Console’da da kendisini gösterdi. Görünüşe göre Redmi A2 birçok pazarda piyasaya sürülecek. Ancak A2+ modeli sadece Çin pazarında piyasaya sürülebilir. Zaten iki model arasında çok fazla değişiklik bulunmayacak. Tasarımsal açıdan neredeyse aynı olması beklenirken A2+ modelinde ek olarak parmak izi tarayıcısı olması bekleniyor.

POCO C51 modelinin yeniden markalaştırılacak Redmi A2+ modelinin teknik özelliklerine bakmak gerekirse HD+ çözünürlüğe sahip 6,52 inç IPS LCD ekran ile birlikte gelmesi bekleniyor. Aynı temel modelinde de olduğu gibi MediaTek’in Helio G36 işlemcisi ile güçlendirilirken 2GB Ram ve 32GB Dahili depolama eşlik edecek. Biraz giriş seviyesi bir model olmasından Type-C yerine micro usb girişi ile 10W kablolu şarjı destekleyen 5000 mAh pil kapasitesine sahip olacak.

İlginizi Çekebilir: POCO C55 Küresel Sürümü Geekbench’te Kendisini Gösterdi

Telefonda bulunan Ram ve Rom kapasitesi sebebiyle Android 13’ün Go sürümü ile kutusundan çıkmasını bekleyebiliriz. Henüz sürümü tam belli olmasa da Xiaomi’nin kendi yazılımı olan MIUI arayüzünü sahip olacak. Yeniden markalaştırılmış POCO C51 modelinin henüz ne zaman piyasaya sürüleceği bilinmiyor ancak ilk başta Hindistan pazarında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu