PlayStation 5 Yeni Güncelleme Aldı

PlayStation 5 yeni güncelleme aldı. Bu güncelleme pek çok yeni özelliği beraberinde getiriyor ve kullanıcılar memnun olacak gibi.

PlayStation 5 yeni güncelleme aldı. Bu güncelleme pek çok yeni özelliği beraberinde getiriyor ve kullanıcılar memnun olacak gibi.

Sony, yeni bir PlayStation 5 sistem yazılımı güncellemesinin küresel lansmanını duyurdu. Güncelleme, daha önce beta sisteme dahil edilen tüm yeni özellikleri içeriyor. Buna yeni yardımcı işlevler, Dolby Atmos desteği ve yeni çok oyunculu oyun oturumları dahil. Ancak en önemli yükseltmelerden biri, katı hal sürücüsü (SSD) genişletmesinin maksimum kapasitesindeki artıştır. Şirket, M.2 SSD genişletme desteğini 8 TB’a çıkardı. Bu, şirketin artık kullanıcıların geliştirebileceklerini 4 TB’tan 8 TB’a iki katına çıkardığı anlamına geliyor. Genişleme, oyuncuların, alanın tükenmesi endişesi olmadan, konsollarında daha fazla oyun ve veri depolamasına olanak tanıyacak.

Yeni SSD Güncellemesinin Faydaları?

Yeni SSD genişletme sınırı oyunculara çeşitli şekillerde fayda sağlıyor. İlk olarak, alan tükenmesi endişesi duymadan, konsollarında daha fazla oyun ve veri depolayabilmelerine olanak tanıyor. Bu, oyuncuların yeni dosyalara yer açmak için eski dosyaları silmek zorunda kalmadan tüm favori oyunlarını ve verilerini konsollarında tutabilecekleri anlamına geliyor.

İkincisi, oyuncuların depolama alanından ödün vermeden PS5’in yüksek hızlı SSD ve 3D ses gibi gelişmiş özelliklerinden yararlanmasına olanak tanıyor. Bu, oyuncuların depolama sınırlamaları konusunda endişelenmelerine gerek kalmadan PS5 konsollarının tüm potansiyelinden yararlanabilecekleri anlamına geliyor.

Oyuncular, konsollarına harici bir M.2 SSD bağlayarak Sony PS5 SSD’lerini genişletebilirler. M.2 SSD’nin, 8 TB’a kadar kapasiteye sahip PCIe Gen4 x4 M.2 NVMe SSD olması gibi belirli gereksinimleri karşılaması gerekir. Oyuncular bağlandıktan sonra harici SSD’yi biçimlendirmek ve ek depolama alanı olarak kullanmak için PS5’in depolama yönetimi ayarlarını kullanabilirler.

Sonuç

Maksimum SSD genişletme kapasitesinin 8 TB’a çıkarılması da dahil olmak üzere PS5 sistemine bir dizi yeni özellik ve iyileştirme eklendi. Bu güncellemeyle oyuncular, daha fazla oyun ve veri kaydederek konsollarında yer kalmaması konusunda endişelenmelerine gerek kalmayacak. Bu yükseltmeyle oyuncular, depolama kapasitesinden ödün vermeden PS5’in gelişmiş özelliklerinden tam olarak yararlanabilecek. Oyuncular, yenilerine yer açmak için eski dosyaları silmek zorunda kalmayacak çünkü en sevdikleri oyunların ve verilerin tamamını konsollarında tutabilecekler. Depolama kapasitesinden vazgeçmek zorunda kalmadan PS5’in hızlı SSD ve 3D ses gibi gelişmiş özelliklerinden yararlanabilirler.

Oyuncular PS5’lerine harici bir M.2 SSD takarak konsollarının SSD’sini genişletebilirler. Ancak M.2 SSD’nin, maksimum 8 TB kapasiteye sahip PCIe Gen4 x4 M.2 NVMe SSD’ye sahip olmak gibi belirli spesifikasyonlara uyması gerekir. Oyuncular bağlandıktan sonra harici SSD’yi biçimlendirerek ve PS5’in depolama yönetimi ayarlarını kullanarak ekstra depolama alanı olarak kullanabilirler.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu