PlayStation 5 Slim için Sesler Yükseliyor!

Sony’nin rafine edilmiş yeni konsolu PlayStation 5 Slim için geri sayım başladı. Daha küçük bir tasarım yakında duyurulabilir.

Pandemi çocuğu olan PlayStation 5, hala dünya genelinde COVID-19’dan ve çip krizinden dolayı stok sorunları yaşıyor. Türkiye pazarında da karaborsa olan PS5’in yeni bir sürümünün geleceği ortaya çıktı. Evet, PlayStation 5 Slim modelinden bahsediyoruz. En son verilere göre, PS5 Slim modelinin üretimi 2023’ün ikinci çeyreğinde başlayacak ve satışlar üçüncü çeyrekte, yani Temmuz ve Eylül ayları arasında başlayacak.

Son gelen bilgilere göre konsol tasarımsal ve hacimsel açıdan çok fazla küçülmeyecek. Sızıntı kaynağı, konsolun daha kompakt hale geleceğini iddia ediyor. Ancak gerçekten Slim olarak adlandıramayacak. İkincisi, Sony PlayStation 5 Slim adını hiç kullanmayabilir. Ancak şirketin yeni sürüme ayrı bir isim verip vermeyeceği belirsizliğini koruyor.

Sızıntı yapan kaynak tasarımın oldukça önemli ölçüde değişeceği iddia ediliyor. Diğer şeylerin yanı sıra, konsol yalan pozisyonunda bir stand gerektirmeyecek. Temel özelliklere gelince, bunlar hakkında veri bulunuyor. Slim model gibi olacağı için bu modelin teknik özellik tarafında büyük bir değişiklik sunmayacağını belirtelim.

PlayStation 5 Slim

Sony’nin fiyat açısından yine aynı politikayı izlemesi bekleniyor. 2023’ün sonlarına doğru satışa sunulacak olan yeni model bakalım tasarımsal açıdan neler sunacak? Bekleyip göreceğiz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu