Güncel Teknoloji HaberleriOtomobilPeugeot

Peugeot, ChatGPT’yi Araçlarına Entegre Etti

Şu sıralar yükselişte olan PSA grubunun aslanı Peugeot, araçlarına ChatGPT'yi entegre etti. Sunulan imkanlara göz atalım.

Peugeot, ChatGPT’yi en yeni elektrikli otomobiller de dahil olmak üzere tüm otomobil serisine entegre etmenin iyi bir fikir olacağına karar verdi. Bu karar, 10.000’den fazla müşteriyi kapsayan başarılı bir pilot programın ardından geldi ve yapay zekadan yararlanarak sürüş deneyimini geliştirmek için tasarlandı.

Hemen başlamak üzere, e-208, e-2008 ve e-308 gibi yeni Peugeot elektrikli otomobiller, i-Cockpit’in sesli asistanı aracılığıyla erişilebilen ChatGPT ile standart olarak gelecek. Bu özellik, kablosuz bir güncelleme aracılığıyla mevcut müşterilere sunulacak. E-3008 ve e-5008 bu yılın sonundan önce onu takip edecek.

ChatGPT‘nin Peugeot’nun i-Cockpit’ine entegrasyonu, sürücülerin araçlarıyla etkileşimini dönüştürmeyi vaat ediyor. ChatGPT çok çeşitli sorulara gelişmiş yanıtlar sağlayabilir, bu da yabancı bir şehre gelmenin daha az stresli bir deneyim olacağı anlamına gelir. ChatGPT’den ziyaret edilecek yer işaretlerini, ardından her konumun kısa geçmişini ve son olarak seçtiğiniz varış noktasına yol tarifini önermesini isteyebilirsiniz.

ChatGPT’nin yetenekleri soruları yanıtlamanın ötesine geçer. Huzursuz çocuklarla uzun yol yolculukları mı? ChatGPT, en sevdikleri konular hakkında bir sınav düzenleyerek onları saatlerce meşgul edebilir ve eğlendirebilir. ChatGPT, en yakın şarj istasyonunu bulmaktan romantik bir akşam yemeği için mükemmel restoranı önermeye kadar pek çok şey yapabileceğini iddia ediyor.

Yeni özelliğin tam olarak ücretsiz olmadığını unutmayın. Mevcut Peugeot elektrikli araç sahipleri için ChatGPT, yıllık 120 Euro tutarındaki Connect Plus paketinin bir parçası olarak mevcut. Alternatif olarak, yıllık 15€ ücret karşılığında bağımsız bir özellik olarak eklenebilir. Yeni Peugeot elektrikli araçlar ilk altı ay boyunca Connect Plus paketine dahil olan ChatGPT ile gelecek, sonrasında abonelik gerekecek.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu