Akıllı TelefonAppleGenel

Patlama sırası iPhone 5S’te!

Son zamanların popüler haberleri arasına giren patlama vakıaları gün geçtikçe artmaya devam ediyor. En son haber ise Apple’ın satış rekorları kıran akıllı telefonu iPhone 5S ile ilgili. Görünen o ki patlayan telefonlar kervanına iPhone 5S de dahil oldu.

Hatırlayacağınız üzere, geçtiğimiz günlerde iPhone 7’nin bir anda alev alması sonucunda çıkan yangın bir aracın yanmasına sebep oldu. Çıkan yangın üzerine iPhone 7 sahibi haklarını aramak için Apple’a dava açtı ve süreç halen devam ediyor. Samsung cephesinden sonra patlama haberleri ile gündeme gelen Apple’dan yeni bir yeni patlama haberi daha geldi.

iPhone 5S
iPhone 5S

MyDrivers sitesinin yer verdiği habere göre, Jinan Liu isimli iPhone 5S sahibi telefonunu şarja takıp tuvalete gitti. Bir süre sonra geri dönen Jinan Liu, yatağının üzerinde şarja bıraktığı iPhone 5S‘in alev aldığını gördü. Hızlı bir şekilde iPhone 5S‘ini alıp musluk suyuna tutan Lui, başına gelebilecek büyük bir felaketin de önüne geçmiş oldu.

Gelişen teknoloji ile birlikte, tehlikeli bir hal almaya başlayan akıllı telefonların patlama / yanma olaylarının önüne geçmek için yetkililerinin bir takım önlemler alması gerekiyor. Günümüzde dört insandan üçü akıllı telefon kullanıyor. Bu da şu anlama geliyor ki, her dört kişiden üçü kullandığı akıllı telefonu yüzünden zarar görebilir. Bunu dikkate alarak akıllı telefon üreticilerinin kalite yönetim sistemlerini ciddi anlamda revize etmeleri gerekiyor.

Yaşanan bu sorunlardan sonra akıllı telefon üreticileri olaylara nasıl engel olacak? ve patlama olaylarının devamı gelecek mi? büyük merak konusu…

iPhone 7 Plus ve Google Pixel XL hız testi! [Video]

google-pixel-pixel-xl-black

 

 

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu