OPPO Reno 9 Serisi Görüntüler Eşliğinde Sızdırıldı!

OPPO Reno 9 serisi görünüşe bakılırsa kısa süre içerisinde tanıtılacak. Seride yer alan telefonların tümü sızdırıldı.

OPPO Reno 9 serisinin aralık ayında tanıtılması bekleniyor. Geçtiğimiz gün teknik detayları büyük ölçüde sızdırılan telefon serisinin bu defa resmi görselleriyle karşı karşıyayız. Reno 8 serisiyle kıyaslandığında kayda değer bir değişim yaşanacak.

Öncelikle Reno 9 serisindeki modeller kavisli OLED ekrana sahip olacak. Kamera birimi yeniden elden geçirilen telefonlardan Reno 9 ve Reno 9 Pro’da iki, Reno 9 Pro+’ta ise üç arka kamera yer alacak.

OPPO Reno 9 Serisi Özellikleri

Reno 9 modelinden başlayacak olursak, telefona Snapdragon 778G işlemcisi güç verecek. 67 watt hızlı şarj desteğine sahip 4500 mAh büyüklüğünde bir pil taşıyacak telefonda 64 megapiksel + 2 megapiksel şeklinde çift kamera yer alacak.

Reno 9 Pro’ya MediaTek’in Dimensity 1080 işlemcisi kullanılacak. 67 watt hızlı şarj desteğine sahip 4.500 mAh pilden beslenecek olan telefonda çift kamera göreceğiz. Ana kamerada 50 megapiksel çözünürlüğündeki Sony IMX890 yer alırken, buna 8 megapiksel ultra geniş açılı lens eşlik edecek.

Serinin en iddialı modeli Reno 9 Pro+ modeline geldi sıra. Telefona Snapdragon 8+ Gen 1 işlemcisi güç verecek. 80 watt hızlı şarj desteğine sahip 4.700 mAh büyüklüğünde bir pil taşıyacak telefonda üç arka kamera yer alacak. Kameralar OIS destekli 50 megapiksel Sony IMX890, 8 megapiksel ultra geniş açılı ve 2 megapiksel derinlik sensörü şeklinde olacak.

Gelelim telefonların ortak özelliklerine. Reno 9, 9 Pro ve 9 Pro+, kavisli kenarlara ve 2,3 mm alt çerçeveye sahip 6,7 inç büyüklüğünde OLED ekranlara sahip olacak. Bu ekranlar Full HD+ çözünürlüğünde, 120Hz tarama hızına, 10 bit renk, 2160 Hz PWM karartma ve ekran altı parmak izi tarayıcı desteğiyle geliyor. Ayrıca telefonların üçünde 32 megapiksel ön kamera göreceğiz. Pro ve Pro+ modellerindeki kamera birimi MariSilicon X ISP ile desteklenecek.

Son olarak Reno 9 ve Reno 9 Pro, titreşim için bir rotor motoruyla donatılırken, Pro+ bir X ekseni lineer motora sahip olacak. Her iki cihazın da yaklaşık 7.19 mm kalınlığa ve 174 gram ağırlığa sahip olduğu gelen bilgiler arasında.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu