Akıllı TelefonAndroidCep TelefonuGüncel Teknoloji HaberleriOPPO

OPPO Reno 12 Pro Şebekesiz Çağrı Yapabilecek

OPPO Reno 12 Pro modeli görülmemiş bir özelliğe imza atacak. Henüz detayları açıklanmayan bu özellik sayesinde şebekesiz arama yapılabilecek.

Güvenilir bir kaynak olan Digital Chat Sation’dan gelen sızıntı sayesinde, yaklaşmakta olan OPPO Reno 12 Pro hakkında yeni söylentiler var. Telefonun MediaTek Dimensity 9200 “Star Speed Edition” yonga seti tarafından destekleneceği öne sürülüyor.

Adındaki ”havalı ek”, standart Dimensity 9200 Plus’a kıyasla biraz daha fazla saat hızı anlamına gelmeli. Ayrıca 16 GB’a kadar RAM ve 512 GB depolama alanına ulaşan kapsamlı bellek yapılandırmalarından da bahsediliyor.

Arka tarafta ise telefonun üçlü kamera kurulumuna sahip olacağı söyleniyor. 50MP Sony IMX890 ana sensör, 8MP ultra geniş sensör ve 2x optik yakınlaştırmalı telefoto için 50MP Samsung GN5 sensör olacak. Ön kameranın aynı zamanda 50MP Samsung JN5 sensörüne de ev sahipliği yapacağı söyleniyor.

Sızıntıdaki diğer bilgiler arasında hızlı 80W şarjlı büyük bir 5000mAh pil, plastik yan çerçeveler, X ekseninde dokunsal motor ve optik ekran içi parmak izi sensörü yer alıyor.

Sızıntıda ayrıca telefon için ağsız bir “Bluetooth arama fonksiyonu”ndan da bahsediliyor. Kaynak, ayrıntılardan bahsetmedi ancak ismine bakılırsa bu özelliğin kısa mesafeli iletişimi kolaylaştırmasını bekliyoruz. Ancak bu özellik hakkında daha fazla bilgi edinmek için resmi bir duyuruyu beklememiz gerekecek.

OPPO Reno 12 Pro modeline daha ucuz kardeşi Reno 12 de katılacak. 1,5K çözünürlük sunan 6,7 inç OLED ekran olan yeni Dimensity 8250 yongasıyla gelmesi bekleniyor.

Kameralara gelince, Reno 12’nin Pro modeliyle aynı kamera kurulumuna sahip olması bekleniyor. Bu, 50 megapiksel ana kamera, 8 megapiksel ultra geniş lens ve 2x optik yakınlaştırmalı 50 megapiksel telefoto kamera olacağı anlamına geliyor.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
3
+1
0
+1
3
+1
0
+1
1
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu