Akıllı TelefonAndroidCep TelefonuGüncel Teknoloji HaberleriOPPO

OPPO Find X8 Serisi Hakkında İşlemci Bilgisi Geldi

OPPO Find X8 serisi hakkında işlemci odaklı bilgiler geldi. Söylentiler doğruysa OPPO bu seride Qualcomm'u kullanmayacak.

OPPO’nun Find X7 serisi daha yeni piyasaya sürüldü, ancak yaklaşmakta olan Find X8 serisine ilişkin söylentiler şimdiden yüzeye çıkmaya başlıyor. En sonuncusu, Find X8 serisindeki her iki modelin de MediaTek’in Dimensity 9400 yonga seti tarafından desteklendiği iddiasıyla Qualcomm işlemcilerden tamamen uzaklaşıldığını gösteriyor.

Bilgi, Find X8’in her iki modelinin de Dimensity 9400 yonga setini kullanacağını iddia eden Weibo kaynağı Smart Pikachu’dan geliyor. Kaynak belirli modellerin adını vermese de, Find X7 serisinin temel X7 ve üst düzey X7 Ultra’ya sahip olduğu göz önüne alındığında, Smart Pikachu’nun Find X8 ve X8 Ultra’yı kastetmesi muhtemel.

Ancak spekülasyon, daha köklü bir kaynaktan (DCS) gelen bir sızıntıyla çelişiyor. Bilgi sahibi SoC ayrıntılarını paylaşmasa da DCS, OPPO Find X8 serisi için muhtemelen Find X8, X8 Pro ve X8 Ultra olmak üzere üç modelin ipucunu verdi.

Bu çelişkili raporlar şu anda Find X8 telefonlarıyla ilgili belirsizliği gösteriyor. Lansmana muhtemelen birkaç ay kalmışken ayrıntılar hâlâ önemli ölçüde değişebilir.

İşlemci seçimi ne olursa olsun MediaTek Dimensity 9400 ve Qualcomm Snapdragon 8 Gen 4 etkileyici bir performans getirecek. Kaynak, Dimensity 9400’ün döngü başına komut (IPC) açısından Snapdragon 8 Gen 4’ü ve Apple’ın A17 Pro’yu geçebileceğini bile iddia etti.

Qualcomm’un yakında çıkacak olan Snapdragon 8 Gen 4’ün önemli performans kazanımları için şirket içi Oryon CPU çekirdeklerini kullanması bekleniyor.

OPPO, amiral gemilerinde en üst düzey performansı sağlamak için her iki yonga setini de tercih edebilir ancak nihai karar belirsizliğini koruyor. Find X8 serisi hakkında daha fazla ayrıntı öğrendikçe sizi bilgilendireceğiz.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu