Akıllı TelefonAndroidGüncel Teknoloji HaberleriOPPO

OPPO Find X8 Cephesinden Heyecanlandıran Bilgiler Sızdırıldı

Yeni bir rapora göre ekim ayında tanıtılacak olan OPPO Find X8, telefoto makro kamera ve 5.000mAh üzerinde bir pille çıkış yapacak.

OPPO‘nun Find X8 modelini bu yıl ekim ayında duyurması bekleniyor. Serinin tepesine konumlandırılacak olan X8 Ultra ise muhtemelen 2025’in ilk çeyreğinde görücüye çıkacak. OPPO Find X8 yaklaşık dört ay uzağımızdayken telefona dair sızıntıların sıklığı artmaya başladı. Son olarak ünlü sızıntı kaynaklarından Smart Pikachu, Find X8’in telefoto kamerası ve pil boyutu hakkında bazı bilgiler ortaya çıkardı.

OPPO Find X8, Telefoto Makro Kamera İle Geliyor

Kaynağa göre OPPO, Find X8 serisi için bir telefoto makro lens üzerinde denemeler yapıyor. Uzaktaki nesnelerin daha net görüntülerini yakalamak için bir telefoto kamera kullanılabilmekte. Telefoto makro kamera ise uzak nesnelerin ve yakındaki çok küçük nesnelerin daha net görüntülerini çekmek için telefoto lens ile makro lensin özelliklerini birleştiriyor.

OPPO Find X8 Ultra

Find X8’in pil boyutu sorulduğunda 5.000mAh+ olacağını söyleyerek yanıt verdi. Bu, boyutun 5.100 mAh ila 5.500 mAh arasında olabileceğini gösteriyor. Önceki raporlar , Find X8’in TSMC’nin son teknoloji üretim süreci olan ikinci nesil 3nm N3E sürecini kullanan Dimensity 9400 yonga setinden güç alacağını ortaya çıkardı.

Yapılandırma söz konusu olduğunda Dimensiyt 9400 yonga setinin 3,4 GHz saat hızına sahip bir Cortex-X5 süper çekirdeğe, üç Cortex-X4 süper çekirdeğe ve dört Cortex-A7 serisi büyük çekirdeğe sahip olması bekleniyor. Yeni yonga setinin, aynı hız ve karmaşıklıkta güç tüketiminde yüzde 34’lük bir azalma, aynı güç ve karmaşıklıkta performansta yüzde 18’lik bir artış dahil olmak üzere önceki modele göre önemli iyileştirmeler sunması bekleniyor.

Find X8 Ultra’nın Snapdragon 8 Gen 4 yonga setine sahip olması bekleniyor. Kimi haberlere konu olan Find X8 Pro olarak adlandırılan bir modelden de söz ediliyor. Ancak bu telefon hakkında şu ana kadar somut bir sızıntı gerçekleşmiş değil.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu