Akıllı TelefonAndroidCep TelefonuGüncel Teknoloji HaberleriOPPO

OPPO Find X7 Ultra Yeni Güncellemeyle Kamerada Seviye Atlıyor

OPPO Find X7 Ultra kamera tarafındaki iddiasını son güncelleme ile daha da güçlendiriyor. Bu güncelleme kamerayı baştan aşağı yeniliyor.

OPPO ürün yelpazesini genişletmeye devam ediyor. Ancak şirket bunu yaparken mevcut modellerine yeni özellikler eklemeyi de ihmal etmemesini sağlıyor. Bu doğrultuda OPPO’nun son hamlesi, geçtiğimiz Ocak ayında tanıtılan Find X7 Ultra’ya yeni kamera özellikleri eklemek oldu. Güncelleme, RAW MAX formatındaki fotoğrafçılığı getiriyor ve 14.0.1.50 sürümüyle Find X7 Ultra’ya dört kameralı tam odak aralıklı 4K 60 FPS Dolby Vision video kaydı sağlıyor. Detaylar burada…

OPPO Find X7 Ultra, Büyük Bir Kamera Güncellemesi Alıyor

OPPO Find X7 Ultra, heyecan verici yeni kamera özellikleri sunan 14.0.1.501 güncellemesini aldı. Öne çıkan özellik şüphesiz 50MP RAW MAX formatı. Fotoğraf tutkunları arasında popüler olan bu format, kamera sensöründen gelen orijinal, işlenmemiş görüntü verilerini saklar. Bu, son işlemede benzersiz bir esnekliğe olanak tanıyarak renk dengesi, pozlama ve daha fazlasında ayarlama yapılmasına olanak tanır.

Ama hepsi bu değil. Güncelleme aynı zamanda uzun odak netlik algoritmasını 10x’ten 13,2x’e yükseltiyor ve dört kameralı tam odak aralığına sahip 4K 60 FPS Dolby Vision video kaydına destek sağlıyor. OPPO‘nun Ürün Direktörü @SourDigital, “Bu özellikler sektörde bir ilk” dedi. Güncelleme notları aşağıdaki gibi:

  • Ana mod artık 50MP RAWMAX’ı destekliyor (odak uzaklıklarını destekliyor: 0,6X, 1X, 3X, 6x), daha yüksek çözünürlük ve daha geniş dinamik aralık sağlıyor ve halihazırda Adobe Raw tarafından onaylandı.
  • 10x-13,2x uzun odaklı netlik algoritmasını (QBC algoritması) getirerek odak aralığında netliği önemli ölçüde artırır.
  • Arka video modu artık dört kameralı tam odak aralıklı 4K 60 FPS Dolby Vision kaydını destekliyor ve daha kolay oluşturma için odak uzaklığı değişikliklerinde daha fazla özgürlük sunuyor.
  • Video modunda lensler değiştirilirken optimize edilmiş akıcılık ve tutarlılık, daha yumuşak yakınlaştırma geçişleri sağlar.
  • Grup fotoğrafı modunda konu tanıma ve yüz dokusunun doğruluğu iyileştirildi, grup fotoğrafı çekimi deneyimi iyileştirildi.
  • Hareket modunda deklanşör gecikmesi iyileştirildi, daha makul pozlama süresi ve daha hızlı sürekli çekim tepkisi sağlayarak hareketli sahneleri yakalamanın başarı oranını artırır.

Bu güncelleme ile cihaz DXOMARK testlerine girseydi mutlaka puanını yükseltebilirdi, fakat ne yazık ki bu olmayacak.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
1
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu