AndroidCep TelefonuGüncel Teknoloji HaberleriKatlanabilir TelefonlarOPPO

OPPO Find N5 Serisi Hakkında Kötü Haber Geldi

Son zamanlarda yaygınlık gösteren katlanabilir telefon pazarından çıktığı iddiaları yalanlandıktan sonra OPPO, Find N5 serisini erteledi.

Geçtiğimiz hafta yayınlanan bir rapor, OPPO ve vivo’nun katlanabilir akıllı telefon pazarından çıkabileceğini ortaya çıkarmıştı. Bunun ardından yakın zamanda bir OPPO sözcüsü bu iddiayı yalanlamıştı.

Şimdi, yeni raporlar OPPO’nun 2024’te en az bir katlanabilir telefonu piyasaya sürebileceğini gösteriyor. Ancak bu, daha önce planlanan programdan daha geç gelecek.

X’teki (eski adıyla Twitter) Tipster @chunvn8888, Find N5 Flip’in geliştirilmesinin artık durdurulduğunu söylüyor. Öte yandan Find N5’in lansmanı artık 2. çeyrekten 4. çeyreğe ertelendi. Bu kararın nedeni olarak Find N5’in zayıf satışları ve fazla stokunu belirtiyor.

Araştırma firması TrendForce ayrıca hem OPPO hem de vivo’nun 2024 yılında dikey katlanabilir akıllı telefonları piyasaya sürmeyeceğinin ipuçlarını verdiğini belirtiyor. Ancak ikili, tablet tarzı yatay katlanabilir telefonlar piyasaya sürecek.

Araştırma firmasına göre, kapaklı dikey katlanabilir cep telefonlarının maliyeti bu Çinli markalar için yüksek oluyor ve bu da kârlılıklarını doğrudan etkiliyor. Bu, OPPO Find N3 Flip’in 2023’te Çin’de en çok satan dikey katlanabilir cihaz olmasına rağmen geçerli.

Bu yıl bir halefinin olmayacağını öğrenmek üzücü. Belki şirket daha sonra seriyi geri getirebilir. Şu an itibariyle OPPO dikey katlanabilir telefonlarının geleceği belirsiz.

Büyük ekranlı yatay katlanabilir akıllı telefon hayranları, OPPO Find N5’in yalnızca ertelendiği ve iptal edilmediği bildirildiği için sevinebilir. Bu, belirli pazarlar için muhtemelen OnePlus markalı Find N5 olacak olan OnePlus Open 2’nin lansmanını da bekleyebileceğimiz anlamına geliyor.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu