Akıllı TelefonAndroidGenelGüncel Teknoloji HaberleriKameraMobirollerOPPOTeknoloji

OPPO Çıtayı Arşa Çıkardı! Ekran Altı Kamera Devrimi!

OPPO Find X2 Lamborghini Edition kamera tasarımı görenleri şok ediyor! Ecnebilerin “sub-screen camera” dediği bu çılgınlık, özçekim kamerasının görünmemesini sağlıyor.

Find X2 Pro, DxOMark puanıyla depar atarak zirveye koştu ve 124 puan elde etti. Xiaomi Mi 10 Pro ile rekabet halindeydii. Bu sefer Lamborghini Edition modeli çok iddialı ve alışıldık kamera düzeninden oldukça farklı bir yapıya sahip. OPPO ekran altı kamera tasarımı ile çözünürlük konusunda aynı başarıyı sürdürebilecek mi? Merak ediyoruz.

OPPO Find X2 Lamborghini Edition
OPPO Find X2 Lamborghini Edition

Tümüyle çerçevesiz bir ekran ve üç ana kamera ile donatılan yeni telefonda ön kameranın, ekranın yüzeyinin altına yerleştirimiş olarak gelmesi bekleniyor. Tabii ki pop-up tarzı açılıp geri çekilebilir bir kamera tasarımı da olabilir ancak OPPO’nun bu fikri hayata geçirmesi yüksek bir ihtimal. Find X2 Pro Lamborghini Edition‘ın beş farklı sürümü var. Bu cihazlar, arka tasarımında farklılık gösteriyor.

Find X2 Pro’da 12 GB RAM, 512 GB bellek, 32 MP ön kamera gibi önemli özellikleri görmüştük. Bu özel seride daha büyük farklılık olması gerek. Ekranın yüzeyinde bulunmasına alışkın olduğumuz kameranın aksine OPPO ekran altı kamera ile normal kullanımda kameranın ekranda gözükmemesini, ancak kullanılırken ortaya çıkmasını hedefliyor. Böylelikle pop-up gibi bozulmasından endişe edilen veya çentik gibi göze hitap etmeyen kamera tasarımları tarihe karışabilir.

Oldukça karizmatik bir görünüme sahip olduğu için beylerin zevkine uygun olan OPPO Find X2 Lamborghini Edition‘ı merakla bekliyoruz.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu