OPPO Avrupa Pazarından Çıkmaya Başladı

İddialar doğru çıkmışa benziyor. OPPO, Avrupa bölgesinin iki büyük pazarı olan Almanya ve Fransa’da çıkmaya başladı.

OPPO Avrupa pazarında zor bir dönemden geçiyor. Almanya’daki OPPO web sitesinde hiçbir cihaz kalmazken, gelişmeler içerisinde şirketin 30 Haziran’a kadar Fransa’dan ayrılabileceği de yer alıyor.

Almanya’da telefon satışları neredeyse bir yıl süreyle askıya alındı ​​ve şimdi şirketin Almanya’daki resmi web sitesinde markanın ürünlerinden hiçbir şekilde bahsedilmiyor. Ana sayfada OPPO’nun UEFA Şampiyonlar Ligi ile devam eden ortaklığını hatırlatan bir tek banner bulunuyor.

Şirketin daha önce 30 Haziran’dan sonra Fransa pazarından ayrılabileceğine dair haberler de vardı. Bir OPPO satış müdürüne göre, çalışanlara yeni Find X ve Reno serileri Fransa’da piyasaya sürülmeyecek

Find N2 Flip’in başlangıçta perakende satış mağazalarında bulunacağı açıklandı, ancak planlar değişti ve telefon şu an yalnızca çevrimiçi olarak mevcut. Mağaza satış personeline OPPO ürünlerini kaldırma ve 30 Haziran’a kadar satışları durdurma emri verildiği bildirildi.

Son dönemde yaşanan gelişmeler OPPO’nun mobil pazarda çalkantılı bir dönemden geçtiğini gösteriyor. Avrupa’da iki büyük pazardan ayrılacak olan marka geçtiğimiz beklenmedik bir kararla çip geliştirme birimini kapattı.

Geçtiğimiz haftalara bakıldığında OPPO ve alt kuruluşu OnePlus’ın Avrupa pazarından çıkabileceğine dair söylentiler vardı. OPPO bunu yalanlasa da çok geçmeden Fransa ve Almanya’daki gelişmeler bu söylentileri doğruluyor. OPPO’nun ayrılmasının ardından bakalım OnePlus’ın akıbeti nasıl olacak.

Başa dön tuşu