Akıllı TelefonAndroidGüncel Teknoloji HaberleriOnePlus

OnePlus Yeni Pil Teknolojisiyle Fark Yaratmak İstiyor

OnePlus, 20 Haziran'da gerçekleştireceği etkinlikte yeni pil teknolojisini açıklayacak. İlk kez OnePlus Ace 3 Pro modelinde olacak.

Akıllı telefonlar her açıdan gelişirken, pil teknolojisi hızlı şarj dışında hala istenilen nokta değil. Tabii Samsung ve Apple‘ı gelişen hızlı şarj teknolojisinin dışında tutmak gerekiyor. Bu noktada Çinli markaların öncü olduğunun altını çizmek gerekiyor. Şimdi OnePlus, hem kapasiteyi artırarak hem de bir dizi geliştirmeyle birlikte pil teknolojisinde yeni bir dönemi aralamaya hazırlanıyor.

OnePlus, cep telefonlarındaki yüksek performanslı pil teknolojisi açıklamak için 20 Haziran’da Çin’in Shenzen kentinde bir etkinlik gerçekleştirecek. Şirket, bunun pil ömrü deneyiminde bir atılım ve yeni bir dönemin başlangıcı olacağını söylüyor. Markadan yapılan açıklama şu şekilde:

Süper kapasite, önde gelen performanslı cep telefonları, süper pil ömrü çağına giriyor; süper teknolojinin “Lityum Pillerin Kralı” CATL ile güçlü bir kombinasyon oluşturuyor. “Sık şarj etme derdine, elektriğin bitmesi endişesine ve powerbank yüküne veda edin. OnePlus Glacier Battery’nin pil ömrünün cevabı hayal gücünüzün ötesinde!

OnePlus Ace 3 Pro, Yeni Pil Teknolojisini Başlatacak

Yaklaşmakta olan OnePlus Ace3 Pro, sözü edilen batarya teknolojisini kullanan ilk telefon olacak. Amiral gemisi katili telefonda 6100 mAh büyüklüğünde bir pile yer verilecek. Telefon için yeni silikon-karbon negatif elektrot malzemesine ek olarak pil hücresi süreci de geliştirildi.

Öte yandan OnePlus, yeni batarya teknolojisine rağmen telefonun inceliğinden ödün vermeyecek. OnePlus Ace 3 Pro 8,xmm kalınlığında olacak ve 100W hızlı şarjı koruyarak 30 dakika içerisinde tam şarj olabilecek.

OnePlus Ace 3 Pro’nun, 6000 nite kadar en yüksek parlaklığa sahip 1.5K 8T LTPO kavisli ekrana, Snapdragon 8 Gen 3 işlemciye ve 50 megapiksel ana kameraya sahip olacağı gelen bilgiler arasında. Telefonun temmuz ayının başlarında tanıtılması bekleniyor.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
5
+1
3
+1
2
+1
1
+1
0
+1
1
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu