Akıllı TelefonGüncel Teknoloji HaberleriOnePlusOPPOrealme

OnePlus, OPPO ve realme Ortaklığı Sona Erdi

Çin’in yenilikçi teknoloji markaları OnePlus, Oppo ve Realme, BBK Electronic çatısı altından tamamen ayrıldı.

Elektronik cihaz endüstrisinde öne gelen markalardan biri olan BBK Electronic, akıllı telefon dışında çeşitli şarj aletleri, ses sistemleri, powerbank ve Blu-ray çalar gibi yan ekipmanlar ve destek cihazları da üreten bir firma.

BBK Elektronic firması geçtiğimiz günlerde bünyesi altında bulunan üç markanın tamamen bireysel olarak yoluna devam edeceğini duyurdu. Bu firmalar: OnePlus, OPPO ve realme. Uzun yıllar birlikteliği devam eden Çin genel merkezli BBK Electronic, bünyesindeki firmalarla yenilikçi tasarımlara imza attı.

Hindistan Gelir İstihbarat Müdürlüğü ülkede faaliyet gösteren çeşitli Çin merkezli firmalarını gümrük ihlalleri, kara para aklama, vergi kaçakçılığı ve daha fazlasını içeren çeşitli yasa dışı ticari faaliyetlerle suçladı. Bu yüzden bu firmalar üzerindeki baskını arttırdı ve ilginç şekilde bu üç firmanın ortaklığı bu noktada sona erdi.

Yakın tarihte OPPO Hindistan’ın 43 milyar 890 milyon Rupi yani yaklaşık 531 milyon dolar gümrük vergisi kaçırmakla suçladı. Daha sonra hükümet yetkilileri OPPO’ nun banka hesaplarını bloke etti. Ardından OPPO Hindistan’ın ülkedeki tüm faaliyetlerinin sorumlusu olduğunu düşündüğü BBk Electronic’e büyük darbe böylece vurulmuş oldu.

Bu olaydan sonra BBK Electronic bünyesi altında faaliyet gösteren şirketleri ayırdı. Şu an her biri bireysel olarak yoluna devam ediyor. BBK Electronics, her bir firma teknik olarak birbirinden ayrıldığı için bölgedeki ticari operasyonlarında artık daha düşük riskle karşı karşıya kalacak.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Başa dön tuşu