Akıllı TelefonAndroidCep TelefonuGüncel Teknoloji HaberleriOnePlus

OnePlus 13 Bir İlki Gerçekleştirecek

OnePlus'ın sonraki amiral gemisi katili modeli OnePlus 13 için sızıntılar çoğalıyor. Cihaz, işlemci konusunda bir ilki gerçekleştirecek.

Digital Chat Station’dan (DCS) yakın zamanda gelen bir paylaşıma göre OnePlus, bir sonraki amiral gemisi için performans, pil ömrü ve kameradaki iyileştirmelere odaklanacak.

DCS, OnePlus 13’ün Qualcomm Snapdragon 8 Gen 4 işlemcisini destekleyen ilk akıllı telefonlardan biri olabileceğini öne sürüyor. Xiaomi 15 serisinin bu yeni işlemciyi piyasaya süren ilk seri olması beklense de, kısa bir süre sonra OnePlus 13 de onu takip edebilir.

OnePlus 13, yeni bir tek noktalı ultrasonik parmak izi sensörüne ve gelişmiş silikon anot pil teknolojisine sahip olacak şekilde tasarlandı. DCS, pilin “çok büyük bir kapasiteye” sahip olduğunu öne sürüyor, dolayısıyla OnePlus 12’den daha büyük olmasını bekleyebiliriz.

Sızıntı ayrıca telefonun büyük bir ekranı, muhtemelen hafif kavisli 6,8 inç 2K LTPO OLED panelini koruyacağını da öne sürüyor.

Kamera sisteminin de yükseltilmesi bekleniyor. Ayrıntılar eksik olsa da DCS, geliştirilmiş periskop lensli üçlü kamera kurulumundan bahsediyor.

Ek olarak, bir kullanıcının telefonun IP68 derecesi hakkındaki yorumuna yanıt olarak ihbarcı, onaylanmamış olmasına rağmen su geçirmezlik testlerinin “yapıldığını” belirtti.

OnePlus 13 dışında, OnePlus’ın bu yıl Çin pazarında başka bir amiral gemisi telefonu olan Ace 3 Pro’yu piyasaya sürebileceğine dair söylentiler var. Snapdragon 8 Gen 3 işlemcisinden güç alacağı ve Realme GT 6 ve yakında çıkacak olan Redmi K70 Ultra gibi rakiplerle rekabet edeceği söyleniyor.

Resmi lansmanın muhtemelen birkaç ay uzakta olması nedeniyle, önümüzdeki haftalarda OnePlus 13 ve OnePlus Ace 3 Pro hakkında daha fazla ayrıntının ortaya çıkacağı kesin.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
1
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu