Akıllı TelefonCep TelefonuGüncel Teknoloji HaberleriOnePlus

Kamera Yarışına OnePlus da Katıldı: OnePlus 12 ile Çekilmiş Fotoğraf Örnekleri Paylaşıldı!

OnePlus 12 tanıtılmadan neredeyse tüm özellikleri sızdırıldı. Şimdi de şirketin CEO'su kamera örneklerini Weibo üzerinden paylaştı.

29 Kasım 2023 19:01

OnePlus markası genellikle akıllı telefon pazarında fiyat performans oranı yüksek bir marka olarak biliniyor. Kullandığı arayüzle saf Android’e yakın bir hava veren firma, ürettiği telefonlarını uzun yıllar kullanmayı vaat ediyor. Nitekim öyle de oluyor. İş kamera kısmına gelince uzun yıllar bekleneni veremeyen OnePlus, geçtiğimiz haftalarda tanıtılan katlanabilir Open modeliyle bu durumu değiştirmeye kararlı görünüyor. Şimdi de 5 Aralık tarihinde tanıtacağı yeni amiral gemisi katili OnePlus 12 modeliyle akıllı telefon pazarına şok etkisi yaratmaya geliyor. Geçtiğimiz hafta özelliklerini  ve tasarımını resmi duyurudan önce açıklayan firma, şimdi Weibo üzerinden şirketin CEO’su Li Jie Louis tarafından kamera örnekleri açığa çıkartıldı. Hadi gelin bu örneklere yakından bakalım.

OnePlus 12,  Sony Ortaklığı ile Üretilen Lytia Kamera Sensörü ile Gelecek

OnePlus 12, firmanın Sony ile ortak çalışmanın ürünü olan 50MP Sony LY-808 ana sensör ile gelecek. Firma CEO’su bu ortaklık hakkında şunları dile getirdi:

“Mobil fotoğrafçılıkta baş edilmesi en zor şey “ışık ve gölge” dokusudur. “Optik cihazların ve algoritmaların işbirlikçi tasarımı” nedeniyle Sony LYT-808, en başından beri “Süper Işık ve Gölge Görüntü Motoru” algoritmasına dayalı olarak ortaklaşa geliştirildi. Hasselblad’ın doğal renklerinin de yardımıyla bu algoritma en uç noktalara kadar geliştirildi.”

Hadi gelin OnePlus 12’nin farklı sensörler ile çekilmiş fotoğraf örneklerine bakalım.

OnePlus 12 Ana Sensör Örnekleri

OnePlus 12 50MP Sony LY-808 ana sensör ile gelecek. Bu sensör SONY işbirliği ile üretildi. 23 mm eşdeğeri odak uzaklığı ve f/1,6 diyafram açıklığındaki ana kamera renkleri gayet doğal olarak gösteriyor.

 

OnePlus 12 Ultra Geniş Kamera Örnekleri

/2,2 diyafram açıklığına ve 14 mm odak uzaklığına ultra geniş açılı kamera ile gelecek olan amiral gemisi katili lens olarak Sony IMX581’i kullanacak.

 

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu