Akıllı TelefonAndroidAndroid GüncellemeGüncel Teknoloji HaberleriSamsung

One UI 6.1.1 Güncellemesi Beklenenden Önce Gelecek

One UI 6.1.1 güncellemesi için geri sayım başladı. Samsung, bu güncellemeyi beklenenden daha erken dağıtıma sunacak.

One UI 6.1.1 güncellemesi, önümüzdeki ay Galaxy Z Fold 6 ve Galaxy Z Flip 6 ile birlikte piyasaya sürülecek. SamMobile sitesinde yer alan bir habere göre bu sürümün önceki cihazlara ulaşması beklenenden önce gerçekleşebilir.

Samsung, One UI 5.1 ve daha eski sürümlere kıyasla One UI 6.1’i mevcut cihazlara getirmek için çok daha fazla mesai harcadı. One UI 6.1 güncellemesinin daha fazla zamana ihtiyaç duymasının nedeni muhtemelen Galaxy AI (yapay zeka) özelliklerdi.

One UI 6.1.1 güncellemesi daha erken yayınlanacak

Samsung, One UI 6.1.1 ile yeni Galaxy AI özelliklerini tanıtacak, bu nedenle One UI 6.1’e benzer gecikmeler bekliyorduk. Ancak uygun Galaxy akıllı telefonlar ve tabletler için bir sonraki One UI güncellemesinde gecikmeler olmayacağı anlaşıldı.

One UI 6.1 sonrası Galaxy S23 FE’de ortaya çıkan bazı sorunlarla ilgili şikayetlere yanıt veren Samsung topluluk forumlarındaki bir moderatör, bir sonraki One UI 6.1 yükseltmesinin “One UI 6.1.1’e eşdeğer” olacağını söyledi.

One UI 6.1.1 sürüm ayrıntıları

Bu ifade, telefona gelecek güncellemenin One UI 6.1.1 olacağını gösteriyor. Ayrıca eğer S23 FE yakında One UI 6.1.1’i alacaksa, diğer birçok cihazın da güncellemeyi aynı anda alacağını söyleyebiliriz. One UI 6.1.1 alacak cihazların listesinin One UI 6.1 kadar uzun olması beklenmiyor. Samsung yıl ortasındaki ara güncellemeleri genellikle katlanabilir cihazlara ve tabletlere sunuyor. Ancak bu defa listeye son birkaç yılda tanıtılan Galaxy S serisi modeller de dahil edilecek.

Samsung’un katlanabilir cihazları ve tabletleri dışında One UI 6.1.1 özelliklerini alan tüm cihazlar, yazılım bilgi menüsünde One UI sürümü olarak 6.1’i göstermeye devam edecek.

Özelliklerden bahsetmek gerekirse, One UI 6.1.1 gibi One UI 6.1.1’in de tamamen yapay zekaya odaklanması bekleniyor. Samsung’un fotoğraflar ve videolar için yeni AI özellikleri üzerinde çalıştığı ve mevcut Galaxy AI özelliklerini iyileştirdiği gelen bilgiler arasında.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
2
+1
2
+1
1
+1
1
+1
1
+1
2
Başa dön tuşu