One UI 5.0 Katlanabilir Galaxy’leri Coşturacak!

Samsung’un katlanabilir telefonları için One UI 5.0 arayüzünü özelleştireceği söyleniyor. Android 13 ile gelecek olan arayüz çok farklı olacak.

Samsung’un katlanabilir telefonlarının en son sürümü olan Galaxy Flip 4 ve Galaxy Fold 4 birkaç ay önce piyasaya sürüldü. Kutudan çıktığında, cihazlar Android 12 ile piyasaya sürüldü. Ancak Galaxy Fold 4, daha büyük ekran cihazları için optimize edilmiş bir Android sürümü olan yeni Android 12L’yi piyasaya sürdü. Şimdi, One UI 5.0 arayüz güncellemesi Galaxy Fold 4 ve Flip 4 cihazlarına yayılıyor.

Samsung, birkaç hafta önce Android 13 tabanlı One UI’yi kullanıma sunmaya başladı. Galaxy S22 Serisi, güncellemeyi ilk ada eden modellerdi. Güncelleme hala Beta’dan kararlı sürümlere kadar daha fazla modele ulaşıyor.Bir kullanıcı arayüzü 5.0

Gelen haberlere göre; Android 13 tabanlı One UI 5.0’ın kararlı sürümü Galaxy Flip 4 ve Galaxy Fold 4’e gelmeye başladı. Samsung, kendi ülkesi Güney Kore’de piyasaya sürülmeye başladı. Birkaç gün içinde Samsung ve Google’ın yeni yazılım yükseltmesi diğer pazarlara da yayılacak.

Android 13 ve One UI 5.0 güncellemesinin yanı sıra, bu yeni güncelleme Kasım güvenlik yamalarıyla da geliyor. Böylece, kullanıcılar sadece Android 13’ün yeni özelliklerini ve güzelliğini elde etmekle kalmıyor, aynı zamanda Katlanabilir cihazlarındaki tüm güvenlik açıkları için düzeltmeler alıyorlar.

Samsung One UI 5

Her zaman olduğu gibi, her yeni Android sürümü bazı değişiklikler, yükseltmeler ve yeni özelliklerle birlikte geliyor. Android 13 bunun bir istisnası değil. Android 13’ün kendisi, uygulama izinleri gibi yeni özelliklerle sahip. Yeni güncellemeyi cihazınıza yükledikten sonra, tüm yeni uygulamalardan gelen bildirimlere manuel olarak izin vermeniz gerekiyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu