GenelGiyilebilir TeknolojiGüncel Teknoloji HaberleriTeknoloji

Oculus VR yeni donanımları ile artık daha gerçekçi

Sanal Gerçeklik yani Virtual Reality son dönemde adından en sık bahsedilen donanımların başında geliyor. Birçok marka birçok farklı sanal gerçeklik gözlüğü ile en iyi deneyimi kullanıcılarına sunmak istiyor. Bu noktada sektörün önde gelen firması Oculus büyük bir gelişim kaydetti. Facebook kurucusu Mark Zuckerberg‘in dikkatini çeken firma kısa süre içinde Mark tarafından satın alındı ve Oculus VR farklı limanlara ulaşmak için demir aldı.

Oculus VR
Oculus VR

Facebook tarafından satın alınan Oculus Samsung ile ortaklığa gitti ve Güney Koreli firmanın Gear VR gözlüklerine yazılımsal destek vermeye başladı. Bu noktada çok önemli ortaklığa adım adan Oculus ve Samsung gelecek için oldukça agresif ürünler ortaya koyabileceklerinin de sinyalini verdiler.

Bugün gelen bir habere göre Oculus‘u bir süredir üzerinde çalıştığı VR gözlük ile entegre çalışabilen el kontrolcüsü ve kulaklık satış için hazır hale getirildi. 6 Aralık tarihinde satışa sunulacak ürünler hali hazırda satışta olan Oculus gözlükler ile çalışabilecek. Harici olarak almak isteyen kullanıcıların bu donanıma 199 dolar ödemeleri gerekiyor. Yeni nesil Oculus ve bu aparatlar ise toplamda 798 dolar üzerinden satışa sunulacak.

Bakalım bu aparatlar Samsung Gear VR ile birlikte de çalışabilecek mi? Ya da Oculus Gear VR ile entegre çalışan ürünler ortaya koyacak mı?

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu