Güncel Teknoloji HaberleriYazılım

OCTOPOD ile 9 saatte yazılımcı olun!

Programcılık ve yazılım son dönemde özellikle gençler arasında oldukça popüler bir hale geldi. Birçok kişi kendi yazılımını geliştirmek ve bundan ek gelir elde etmek için yazılım öğrenmeye ve kafasındaki fikri ortaya koymaya çalışıyor. Kodlama ve Java eğitimi oldukça uzun süren bir süreç ama son dönemde ortaya çıkan emülgatörler sayesinde birçok kişi kafa karışıklığına gerek kalmadan program yazabilir seviyeye ulaştı. EMS Yazılım tarafından 4 yılda geliştirilen ve sektöründe bir ilk olan Octopod Hızlı Yazılım Platformu, “9 saatlik OCTOPOD Eğitimi ile Herkes Bir Gün Yazılımcı Olacak” iddiasını OCTOPOD AKADEMİ’ye taşıyor.

Kurumsal kaynak planlaması (ERP) çözümlerinde yerli ya da yabancı teknoloji tarafından, müşterilere önerilen çözümlerin yetersizliğinden yola çıkılarak geliştirilen Hızlı Yazılım Geliştirme Platformu, kod yazmaya gerek olmadan yazılım yapmanın, sektörün yazılımcı sorununun ve özellikle KOBİ’lerin özel yazlım kullanabilmesinin önünü açmayı hedefliyor.

OCTOPOD AKADEMİ’ye Nasıl Ulaşırım?

OCTOPOD AKADEMİ’de her Salı günü bedelsiz olarak gerçekleştirilen OCTOPOD eğitimine katılmak için akademi@octopod.com.tr adresine mail atıp, kayıt yaptırmak yeterli olacak. Üniversite öğrencileri ve yeni mezunlar olmak üzere yazılımcı olan ya da olmak isteyen herkesin kayıt yaptırarak katılabileceği eğitimin sonunda sertifika almaya hak kazananlara ayrıca “OCTOPOD Hızlı Yazılım Geliştirme Aracı” kullanımı da ücretsiz olarak sunuluyor olacak.

BT Sektöründe şirketler en çok yazılımcı ararken, en çok iş arayanlar da yazılımcılar

OCTOPOD Hızlı Yazılım Geliştirme Platformu ile sektörün yazılımcı sorununun da ortadan kaldırılması amaçlanıyor. Herhangi bir kod yazmaya gerek kalmadan, 9 saatlik bir eğitim ile yazılım yazma imkanı sunan bu yeni platform ile en çok iş arayan grupta yer alan, ancak özel yazılım geliştirmek için gerekli deneyimi olmadığı için iş bulmakta zorlanan yeni mezunlar ya da yeni yazılımcılar için OCTOPOD’un önemli fırsat olması hedefleniyor.

EMS Yazılım Yönetim Kurulu Başkanı Şenol Balo: “Sektörde nitelikli eleman açığı ve ciddi bir sirkülasyon var. Yeni mezunlar kendi sektörlerinde iş bulamadıklarından , başka sektörlerde iş arayışındalar, çünkü yazılım geliştiricisi olarak mezun oldukları anda iş bulmaları neredeyse imkansız. Bu program ile yazılımcı olmak isteyenlere hızlı bir kariyer başlangıcı vaat ediyor. Sadece 9 saatlik bir eğitimle her yeni mezun OCTOPOD yazılımcısı olabilir ya da OCTOPOD bayisi haline gelebilir…” dedi.

1482152291_ems_yaz__l__m_y__netim_kurulu_ba__kan_____enol_balo_1

Gençler KOBİ’lerin hızını 6-20 kat arası hızlandıracak

Türk ekonomisinin bel kemiğini küçük ve orta ölçekli işletmeler olduğuna dikkat çeken Şenol Balo,”Temelde maliyetlerin yüksek olması sebebiyle bu firmalar özelleştirilmiş yazılımlara erişemiyor, özel bir yazılım geliştirebilecek en az 3 yıl deneyimli bir yazılımcıyı da maliyet nedeniyle bünyelerinde bulunduramıyorlar. Ancak OCTOPOD sayesinde bir üniversite öğrencisi ya da yeni mezun biri de bu gibi firmalara özel yazılım geliştirebilecek. KOBİ’ler kendilerine özel bu yazılımı kullanarak hızlarını 6-20 kat arası artıracaklar…” dedi.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Başa dön tuşu