Güncel Teknoloji HaberleriMobirollerNVIDIAOyun HaberleriTeknoloji

Nvidia GeForce Now Türkiye Fiyatı Neden Pahalı?

Nvidia GeForce Now Türkiye’de kullanıma sunuldu. Ancak 75 TL’lik fiyat çok yüksek. Peki, bu fiyatın yüksek olmasından kim sorumlu?

Nvidia geleceğin oyun servisi olan bulut tabanlı oyun hizmeti Nvidia GeForce Now için geçtiğimiz yıl düğmeye basmıştı. Amerika’da aylık 5 dolardan sunulan bu servis sayesinde kullanıcılar, Steam, Epic Games ve UPlay hesaplarında olan oyunları donanıma bağlı kalmadan internet üzerinden en yüksek ayarlar ile oynayabiliyor. Bu sistem Türkiye’ye Turkcell ile gelmiş ve ping süreleri TR sunucuları ile minimuma çekilmişti.

Ancak Türkiye fiyatı uygun olması gerekirken anlamsız bir şekilde GFN için aylık 75 TL yani 11 dolar gibi bir fiyat istenmişti. Amerika’dan 2 kat daha pahalı olan bu servisin neden ülkemizde 75 TL’ye sunulduğu bugün Nvidia tarafından açıklandı. Meğer fiyattan sorumlu Nvidia değil Turkcell’miş!

Twitter’da Merty isimli bir kullanıcı “Neden Türkiye’de premium paket fiyatınız 11 dolar?” diye Nvidia’ya soru sordu. NVIDIA GeForce NOW resmi Twitter hesabı, “Merhabalar, GeForce NOW Türkiye’de GeForce NOW Alliance iş ortağımız Turkcell tarafından işletiliyor” yanıtını verdi. Yani buradan fiyatın tamamen Turkcell’in elinde olduğunu söyleyebiliriz.

Nvidia GeForce Now

Nvidia hizmet için 5 dolar alırken, Turkcell de sadece sunucu getirdik diye 5 dolar talep ediyor. Koskoca ekran kartları sunucular dev hizmet için 5 dolar, ama sunucu için de 5 dolar. Bu biraz saçma görünüyor. Kaldı ki bu fiyat sonrası Türkiye’deki oyuncular GFN’ye olan bakış açısını değiştirdi….

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu