Akıllı TelefonAndroidCep TelefonuGüncel Teknoloji HaberleriNothing

Nothing Phone (2a) da Ekran Sorunundan Nasibini Alıyor

Nothing'in yeni cihazı Nothing Phone (2a) yaygın bir ekran sorunuyla karşı karşıya. Yeşil çizgi sorunu umarız yaygınlaşmaz.

Londra merkezli teknoloji markası Nothing yakın zamanda Hindistan dahil birçok pazarda bütçeye uygun Nothing Phone (2a) modelini tanıttı. Cihaz piyasaya sürüldüğünde performans ve kamera sorunlarıyla doluydu, ancak Nothing birden fazla güncellemeyle bunların çoğunu düzeltmeyi başarabildi. Bununla birlikte, BBK grubunda sık yaşanan yeşil çizgi sorunu da Nothing’e sıçradı.

Bu, OLED ekran kullanan akıllı telefonlarda iyi bilinen bir sorun. Daha önce bu sorunla mücadele eden birçok Samsung, Motorola ve OnePlus akıllı telefon kullanıcısı gördük. Bir X (Twitter) kullanıcısı, ekranın sağ tarafında dikey yeşil bir çizgi bulunan bir telefonun birkaç fotoğrafının yanı sıra videosunu da yayınladı. Görüntü ayrıca cihazın yaklaşık 19 gün önce duyurulan en son NothingOS 2.5.5.a güncellemesine sahip olduğunu da ortaya koyuyor.

Twitter kullanıcısı bu sorunun kaynağını veya zamanlamasını belirtmedi. OnePlus ve Samsung cihazlarındaki yeşil çizgi sorununun çoğunun yazılım güncellemelerinden sonra meydana geldiğini vurgulamak önemli. Markalar, güncelleme sonrası bu sorunun nedenini açık bir şekilde ele almamış olsalar da, araştırma sonucunda, ekran parametrelerini, özellikle de voltaj ayarlarını değiştiren yazılım güncellemelerinin, ölü piksellerden oluşan yeşil çizgi olarak kendini gösteren ekranda bir elektrik arızasına yol açabileceği ortaya çıktı.

Bununla birlikte, akıllı telefon ekranlarında yeşil çizgilerin görünmesinin başka nedenleri de var; bunlar arasında düşme, bükülme veya ekrana çok fazla basınç uygulanmasından kaynaklanan fiziksel hasarlar ve ekran konektörünün veya anakarta bağlanan kablonun hasar görmesi.

Nothing Phone (2a) modeline geri dönersek, X’te (eski adıyla Twitter) veya Nothing Topluluğu forumlarında yeşil çizgi sorunuyla ilgili başka bir rapor bulamadık, bu nedenle şimdilik nadir yaşanan bir sorun gibi görünüyor. Konuyla ilgili daha fazla güncelleme için bizi takip etmeye devam edin.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
2
+1
0
+1
1

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu