Akıllı TelefonNokia

Nokia Yenilenmiş Akıllı Telefonlar Satmayı Planlıyor

Ürettiği telefonlar ile bir döneme adını yazdıran Nokia, yenilenmiş akıllı telefonlar satmayı planlıyor.

Bir döneme damgasını vuran telefon üreticilerinden olan Nokia pazarda kendine yer aramaya devam ediyor. Ürettiği sağlam telefonlar ile ülkemizde de milyonlarca kullanıcıya ulaşan şirket, pazarda yer bulabilmek için yeni stratejiler geliştirdi. Telefon ve tabletler için Nokia marka lisans sahibi HDM Global yeni bir detay açıkladı. HDM Global kısa süre önce yayınladığı 2023 Sürdürebilirlik İlerleme Raporu ile aldığı önlemleri gözler önüne serdi.

Şirket yayınlanan bu rapor ile genişleyen bir ağaç dikme kampanyasının yanı sıra Nokia telefonlarının yeniden üretileceğini de ifade etti. Bugüne kadar 418.000’den fazla ağaç diken HDM Global, şirketin bazı ürünlerine dair aksesuarlar da çıkarmıştı. Ağaç dikme kampanyası HDM Global ve Ecology arasındaki ortaklığın bir parçasıdır.

Şirket, eski telefonların geri dönüşümü ile dayanıklı telefonların daha ucuza satılmasını planlıyor. Öncelikle İngiltere ve Almanya’da bu stratejiyi uygulayacak olan teknoloji devi, ilerleyen dönemlerde de bu programı diğer pazarlarda da uygulayacak.

HDM Global, iade edilen telefonların çöplüklere gitmemesi için bu cihazları hayır kurumlarına bağışlayacak. Geçtiğimiz dönemlerde şirket yaklaşık 700 adet telefon bağışlamıştı. Ayrıca şirket nehirlerden 3.5 tona kadar plastiğin çıkarılmasında da önemli bir rol oynamıştı.

Öte yandan Shfitdelete.net’in yakın zamanlı bir haberine göre Nokia ve Apple uzun vadeli yeni bir patent anlaşması imzaladı. 2017’de davalık olan iki şirket, 5G teknolojisinde anlaşmaya vardı. 5G teknolojisiyle ilgili 5 binden ve toplamda ise 20 binden fazla patente sahip olduğu biliniyor. 

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu