GenelGüncel Teknoloji HaberleriTeknoloji

Nokia ve Sony Sanal Dünya Aleminde!

Son yıllarda akıllı telefon pazarının nereden nereye geldiğine hep birlikte şahit oluyoruz. Bu pazarın en önemli detaylarından birisi ise sanal gerçeklik gözlükleri oldu. Cep telefonunuzun ekranını ve yazılımını kullandığınız sanal gerçeklik gözlükleri oldukça dikkat çekerken HTC Vive gibi ürünler sayesinde de daha farklı bir deneyime merhaba dedik. Tüm bu süreçte en önemli detay ise içerikti. Samsung‘un Oculus ile birlikte gerçekleştirdiği ortalık neticesinde ortaya çıkan 2. nesil Gear VR hem yazılımı hem de gelişmiş özellikleri ile oldukça başarılı oldu. Geçtiğimiz yıl Nokia tarafından hayata geçirilen OZO isimli VR içerik oluşturucu kamera yazılım tarafındaki açığını Sony Pictures ile kapatmaya hazırlanıyor. Yapılan açıklamaya göre Nokia ve Sony VR dünyasına hızlı bir giriş yapıyor.

Nokia ve Sony
Nokia ve Sony

Bu girişim neticesinde ortaya ne çıkacak bunu kestirmek zor ama ortaya çıkacak ürünün 15 bin dolar olduğunun da altını çizelim. Yani bunu alıp evde oynanacak bir oyuncak gibi düşünmeyin. Bu kamera aparatı ile TV ve Film Endüstrisinin ciddi anlamda değişeceğini düşünüyoruz. Belli sahnelerde özellikle hareketli sahnelerde bu kamera ile gerçekten bambaşka bir kullanıcı deneyimi sağlanabilir diye düşünüyoruz.

OZO ile 3D içerikler de hazırlanacak ve bunları filmlerin farklı anlarında izlemeye başlayabileceğiz. Kısacası Sony ve Nokia akıllı telefon pazarında bulamadıkları mutluluğu, başarıyı ve güzel günleri sanal dünyada arıyorlar…

Samsung Gear S3 Paramparça!

Samsung,Gear S3
Samsung,Gear S3
Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu