Nokia TA-1000 artık resmileşti!

2013 yılında dünyanın en bilinen telefon markası Nokia, büyük bir yönetimsel başarısızlıktan dolayı Microsoft‘a satıldı. Stephen Elop ve Steve Balmer‘in uzun süreli ortaklıkları şirketin batmasını sağlarken aradan geçen 3 yıllık süre sonrasında ne Elop’tan ne de Balmer’den haber alınamıyor. Her iki yöneticiye de bırakın bir şirket yönettirmeyi bakkal dükkanı bile emanet edilmez diye düşünüyoruz. Dünyanın en değerli ve en sevilen markalarından birisi olan Nokia 7,2 milyar dolara Microsoft‘a satıldığında şirketin gelecekte ne yapacağı da belirmeye başlamıştı. Nokia mobil taraftaki tüm yatırımlarına 2 yıl boyunca son verecekti ve geçtiğimiz günlerde HMD Global, Nokia‘nın mobil faaliyetlerini ayağa kaldıracak bir açıklamada bulundu. HMD, Nokia telefonlarına yeniden güç verirken en başında yapılması gereken (BlackBerry gibi) Android platformuna geçiş yapılıyordu. Bir süredir adından sıkça bahsedilen Nokia TA-1000 ise artık resmi olarak karşımıza çıkıyor.

Nokia Microsoft
Nokia Microsoft

HMD Global tarafından üretilen Nokia TA-1000 sertifikasyonlarda ortay çıktı ve böylece yeni nesil telefonla ilgili ufak detaylara ulaşabildik.

Nokia TA 1000
Nokia TA 1000

Nokia TA-1000 Teknik Özellikler

Buna göre Nokia TA-1000 5,5 inç 720p ekran ile karşımıza çıkacak. Snapdragon 625 yonga seti kullanacak telefonun RAM miktari ise bir hayli ilginç. Zira bu sertifikasyonlar doğruysa telefonun 1 GB RAM gücüne sahip olduğunu görüyoruz. Bugün 2017’nin amiral gemilerinde 8 GB RAM‘den bahsederken Android 7.0 Nougat ile çalışacak Nokia TA-1000‘in  1 GB RAM gücüne sahip olacağını bir şaşırtma olarak algılıyoruz. Öyle ya da böyle Nokia geri dönüyor ve biz teknoloji aşıkları buna çok seviniyoruz…

BlackBerry Mercury yine sızdırıldı!

BlackBerry Mercury
BlackBerry Mercury

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu