Konsol OyunlarıOyun HaberleriTeknoloji

Nintendo switch Tokyodaki sunumunda detaylarıyla karşımızda!

Nintendo şirketi dün gece piyasaya yeni çıkartacağı ürün olan Nintendo Switch hakkında birçok detayı sunumlarında dile getirdi. Tokyo’da gerçekleştirilen sunumda Nintendo yeni çıkartacakları oyun konsolu hakkında birçok detay verdi. Bu detaylardan bazıları çıkış tarihi , fiyat ve bu konsola gelecek olan oyunlar oldu. Nintendo’nun yeni konsolu hakkında birçok sorumuz olduğundan bize verilen bilgilerle en azından kafamızda aşağı yukarı Nintendo’nun geleceğe dair oyun görüşü şekillenmiş oldu.

Nintendo Switch 3 Martta geliyor!

Öncelikle Nintendo Switch uluslararası olarak 3 mart tarihinde piyasaya çıkacak ve ücreti 299.99$ olacak. Nintendo Switch 2 versiyonla karşımıza çıkacak , gri bir konsol ve gri renklerde Joy-Con kumandalara veya bir neon kırmızı ve bir neon mavi Joy-Con kumandalara sahip olacak.

Aksesuar olarak: Daha geleneksel olan Pro Controller 69.99$ olurken çift Joy-Con çift seti 79.99$ tek olarak alınmak istenirse 49.99$ olarak açıklandı. Bunların yanında 3 martta Nintendo’nun ilettiğine göre çok beklenen The Legend of Zelda: Breath of the Wild ve mini oyun koleksiyonu olan 1-2-switch piyasada yerlerini alacak.

Switch özellikleri: Nintendo sonunda en çok merak edilen Switch donanımı hakkında bilgiler verdi. Ekran olarak 6.2 inç 1280×720 çözünürlük ve TV setine bağlanınca 1080p çıkışa sahip olacak. Elde kullanıldığında oyunların gereksinimine bağlı olarak 3-6 saat arası tek şarjı gidecek olan Switch kolaylıkla bir USB-C portuyla tekrar şarj edilebilecek. Switch 32gb hafızaya sahip olacak ve microSD ile bu hafıza genişletilebilecek. Aynı zamanda Switch ev konsollarında bir ilk olacak bölge kısıtlamasına tabi tutulmayacak. Bunun anlamı dünya üzerinde herhangi bir oyun herhangi bir cihazda çalışabilecek.

Joy-Con özellikleri: Nintendo aynı zamanda Joy-Con hakkında birkaç bilgi iletti. Solda bulunan gizemli kare tuşun kayıt tuşu olduğu ve istendiği zaman hızlı bir şekilde ekran görüntüsü almada ve belki ileride oyun kaydı yapabileceği de duyurulanlar arasındaydı. Ek olarak her Joy-Con kumandasında hareket sernsörü odaklı oyunlar için Wii‘ye benzer tam hareket sensörü ve ileri düzey haptic geribildirim olan ve Nintendo’nun ”HD Rumble” ismini verdiği daha sürükleyici oynanış mümkün kılınacak.

Ayrıca bunların yanı sıra Joy-Con kumandalarının hareket sensörüyle oynanacak olan oyunları için kumandaları televizyona veya arkadaşınıza fırlatmamanız için kumandaların içinden geçip bileğinize bağlayabileceğiniz birer adet bileklik bulunuyor. Nintendo’nun ayrıca açıkladığına göre her Switch kolunun mekanızmaya bağlanma bölümünde bulunan yerde omuz tuşaları olacak ve bu kumandalar tek olarak tam bir kumanda gibi kullanılabilecek.

nintendo-switch-mario-kart

OYUNLAR: Yeni oyunlar olmadan tam bir Nintendo konsolu olmazdı zaten! Nintendo buna hazırlıklı bir şekilde geldi ve öncü olarak The Legend of Zelda: Breath of the Wild oyununu amiral gemisi olarak öne çıkartacak. Aynı zamanda Nintendo yeni bir Mario oyunu olan Super Mario Odyssey isimli oyunu gösterdi. Açık dünya sandbox oyunu olacak bu oyun  Super Mario 64 varisi olacak gibi duruyor.

Nintendo ayrıca 2 yeni oyun daha duyurdu. İlki Joy-Con kumandalarının geniş olasılıklarını göstermesi açısından yaratılmış olan 1-2-Switch oyunu, bir diğeri ise ARMS isimli hareket sensörü kontrollü bir boks oyunu olacak. Ek olarak Nintendo’nun serilerinden olan renkli shooter oyunu Splatoon ve Splatoon 2 yaz ayında yeni seviyeler ve silahlarla bizleri Switch ekranlarında karşılayacak.  Nintendo aynı zamanda Switch için birkaç RPG oyunu da duyurdu. Bunlar Xenoblade Chronicles 2, 4 Dragon Quest oyunu , seriye ek yeni bir Shin Megami Tensei serisi ve Square Enix’den Project Octopath Traveller.

Tokyo’daki bu sunumda ayrıca ufak olarak öne çıkan birkaç oyun daha gösterildi bunlar ; 4 yıl aradan sonra Nintendo’ya gelecek olan EA Şirketinin FİFA oyunu, Elder Scrolls V: Skyrim, NBA 2K18, Minecraft, Steep, Rime, Sega’nın yeni Project Sonic 2017 oyunu ve gelişmiş bir Mario Kart 8‘in geliştirilmiş bir versiyonu olan Mario Kart 8: Deluxe gelecek oyunlar arasında. Nintendo ayrıca 50‘den fazla şirketin bu konsola oyun yapmak istediğini ve şu anda yapım aşamasında olan 80 oyunun bulunduğunu iletti.

Nintendo online oynamayı ücretli sunacak!

Oyun dünyasında üzücü bir gün. Nintendo Switch konsolunda online oynamak için aylık ödeme gerekeceğini ve bunun 2017 sonbaharında başlayacağını söyledi. Nintendo başkanı Tatsumi Kimishima ”online oyunu Nintendo Switch çıktıktan sonra kullanıcılar belli bir süre deneyebilecek” dedi. Daha sonra Switch ödemeli versiyonlu haline geçecek. Son ücretsiz online servisinin de gittiğini görmek bizi üzmüş olsada bir yandan da Nintendo’nun internet servislerini daha ciddiye almaya başlayacağının işareti olabilir.

 

>> İlginizi çekebilir; Samsung Galaxy S8 ilk resmi görüntüsü yayınlandı

 

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Volkan Manav

Gazeteci, Teknoburada.net Kurucu / Sahibi hangi telefonu alayım sorusunun temel muhatabı. #asildora #bella #fırfır'ın babası. Müge'nin Kocası, Beşiktaşlı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu