GenelGüncel Teknoloji Haberleriİnternet

Netflix Nedir? ve Netflix Ne İşimize Yarayacak?

Bugün yapılan bir lansmanla yeni nesil TV deneyimi sunması beklenen Netflix ülkemiz kullanıcılarının hizmetine sunuldu. Binlerce hatta onbinlerce içeriğe tek bir platformdan ulaşabileceğiniz bu yapının ülkemizde başarılı olup olmayacağının takdirini ise sizlerin yorumlarınıza bırakıyoruz. Yıllardır yabancı dizileri torent sitelerinden indiren bir neslin aylık 39,99 TL verip bedavaya ulaştıkları içeriğe ulaşmalarının ise oldukça zor olacağı ortadaki bir diğer gerçek. Netflix Nedir? sorunun en önemli cevabı ise birçok kişi için sanırız “Paralı Torent” anlamına gelmektedir.

netflix

Netflix bu yıl yapılan CES 2016 Fuarında yaptığı bir açıklama ile 130 ülkede faaliyet göstereceklerini açıklamıştı. Ülkemizde 1 saat içinde 7000 abone sayısına ulaşan Netflix‘in aboneleri çevrimiçi olarak Netflix’in arşivinde bulunan dizi ve videoları izleyebiliyor. Netflix‘in en önemli özelliklerinden birisi ise çok özel içerikleri kullanıcılarına sunmasıdır. Kendisi de yapımcılığa başlayan Netflix‘in Starnger Things ve Narcos gibi dünyaca ünlü yapımlara imza attığını belirtelim. 2016 sonuna kadar 600 saat kendi içeriği olacağını duyuran şirket bakalım bunun ne kadarını gerçekleştirecek?

maxresdefault-1

Netflix Hizmeti Almak İçin Nelere İhtiyacım Var?

Televizyon üzerinden izlemeniz için şunlardan birine sahip olmanız gerekli Smart TV, PlayStation 3/4, Xbox One/360, Chromecast, AppleTV veya Blu-ray oynatıcı.

Netflix’e uyumlu mobil cihazlar iOS telefon ve tabletler, Android telefon ve tabletler, Windows telefon ve tabletler.

Netflix Fiyatları Nedir?

Netflix‘in fiyatlar konusunda agresif davrandığını söyleyebiliriz zira Euro bölgesinde en uygun fiyatlar bizde gibi görünüyor… 4K yayın almak istiyorsanız 39,99 TL‘lik aboneliği seçmelisiniz. Bu noktada bağlantı hızınızın da en az 25 MegaBit olmasına özen  gösterin. Kısacası 4K içeriğe online olarak ulaşmak istiyorsanız internetinizin de oldukça hızlı olması gerekiyor.

netflix-fiyatlar

Bakalım Netflix ülkemizde başarılı olabilecek mi?

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu